چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

دیدارهای نوروزی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منزل داریوش اسدزاده و حسن ناهید رفت

حسن ناهید

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه دیدار نوروزی با هنرمندان پیشکسوت، عصر روز سه شنبه ششم فروردین ماه به منزل داریوش اسدازاده؛ بازیگر پیشکسوت رفت.

به گزارش سینماپرس، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ادامه دیدار نوروزی با هنرمندان پیشکسوت، عصر روز سه شنبه ششم فروردین ماه به منزل داریوش اسدازاده؛ بازیگر پیشکسوت رفت.

در این دیدار ضمن تبریک عید نوروز برای این هنرمند آرزوی سلامتی کرد و گفت: همه ما در ذهن خود خاطراتی از نقش‌هایی که شما ایفا کرده‌اید داریم و امیدواریم به زودی شما را در نقش‌های تازه در آثار سینمایی و تلویزیونی جدید ببینیم.

داریوش اسدازاده هم با ذکر خاطراتی از چندین دهه حضور در عرصه سینما و تلویزیون به موضوع کتاب تازه‌ای که در دست تالیف دارد اشاره کرد و اظهار داشت: در این کتاب تاریخ خیابان لاله زار را روایت خواهم کرد. لاله زار روزگاری محل تجمع سینماها بود و می‌شود درباره آن‌ها بسیار حرف زد.

وی که چندین دوره رئیس انجمن بازیگران خانه سینما بوده در ادامه خاطراتی از حضور و فعالیت خود در این عرصه بیان کرد و گفت: توجه به هنرمندان پیشکسوت و تلاش برای حل مشکلات آن‌ها کار مهمی است که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با داریوش اسدزاده، علیرضا رضاداد؛ مشاور رئیس سازمان سینمایی هم حضور داشت.

همچنین سید عباس صالحی برای تبریک عید نوروز به منزل استاد حسن ناهید؛ نوازنده پیشکسوت ساز نی رفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حسن ناهید ضمن تبریک نوروز جویای حال وی شد و برای این استاد موسیقی آرزوی سلامتی کرد.

حسن ناهید هم با بیان خاطراتی از چگونگی گرایش به موسیقی و آغاز علاقه‌مندی‌اش به ساز نی گفت: برای نخستین بار صدای ساز نی را از رادیوی مغازه‌ها شنیدم، وقتی استاد حسن کسایی می‌نواخت و من شیفته صدای ساز نی شدم.

او در ادامه به راهنمایی‌های زنده یاد حسن کسایی در مسیر آموزش خود اشاره کرد و گفت: روزگاری فقط استاد کسایی در ایران ساز نی می نواخت ولی حالا نزدیک به هزار نوازنده نی در کشور فعالیت می‌کنند و این جای خوشحالی دارد.

وی در ادامه با اشاره به سه دهه همکاری خود با استاد پایور پرداخت و گفت: من از استاد پایور بسیار آموختم و مهمترینِ آن‌ها وقت شناسی و جدیت در کار بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح روز گذشته هم برای دیدار نوروزی به منزل محمدرضا شفیعی کدکنی رفته بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.