سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸

حسین انتظامی در بازدید از جشنواره پویانمایی تهران:

حمایت از انیمیشن در دستور کار سازمان سینمایی است/ توجه به بازارهای جهانی

بازدید سرپرست سازمان سینمایی از یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

سینماپرس: حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی از یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران بازدید کرد و طی این بازدید درباره سیاست‌های جدید سازمان سینمایی در حمایت از انیمیشن صحبت کرد.

به گزارش سینماپرس، حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی عصر امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ماه از محل برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران همزمان با سومین روز برگزاری این رویداد بازدید کرد.

در این بازدید سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، علیرضا رضاداد مشاور ارشد سازمان سینمایی، روح‌الله حسینی مدیر مدرسه ملی سینما، حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، حسین ربانی معاونت تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مرتضی رزاق کریمی، حسین انتظامی را همراهی می‌کردند.

حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی در بازدید از یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران در گفت‌وگو با اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، درباره حمایت سازمان سینمایی از حوزه انیمیشن گفت: در برنامه جامع سازمان سینمایی که پیش‌تر اعلام شده، توجه به بعضی حوزه‌ها خیلی جدی‌تر مورد نظر قرار گرفته است که انیمیشن نیز از آن جمله است.

وی افزود: انیمیشن ایران ظرفیت‌های بالایی دارد که تمرکز روی آن موجب می‌شود علاوه بر جنبه‌های فرهنگ‌سازی داخلی، بازار خوبی هم در خارج از کشور برای سینما شکل بگیرد.

انتظامی با اشاره به این‌که توسعه بازارهای جهانی سینما در دستور کار سازمان سینمایی است، بیان کرد: نظر به این‌که انیمیشن ظرفیت بالایی برای ورود به بازارهای جهانی دارد، سازمان سینمایی در ادامه برنامه‌های خود توجه بیش‌تری به حوزه انیمیشن خواهد داشت.

وی تاکید کرد: من شب گذشته نیز اعلام کردم که ما بودجه سال ۹۸ را در فروردین رسما اعلام می‌کنیم و در آنجا صدق این ادعا مشخص خواهد شد که ما چقدر برای حوزه‌های متفاوتی چون انیمیشن بودجه در نظر گرفته و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.