دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶

روز سه‌شنبه ۱۱ دی ماه،

جدیدترین فیلم مهدی نقویان از فتنه۸۸ در «به اضافه مستند» رونمایی می‌شود

فتنه سال 1388

سینماپرس: مستند ۵۰ دقیقه‌ای «گزارش اقلیت» ساخته مهدی نقویان در جدیدترین قسمت برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش سینماپرس، هفتمین قسمت از فصل سوم «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «گزارش اقلیت» ساخته مهدی نقویان از شبکه مستند پخش خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی و از فعالان رسانه‌ای مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع فتنه سال ۱۳۸۸، ناگفته‌های پیرامون آن ماجرا، پشت پرده اتفاقات عاشورا سال ۸۸ و راه‌پیمایی مردمی روز ۹ دی صحبت خواهد کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

http://cinemapress.ir/d/2018/12/31/4/182258.jpg

مستند «گزارش اقلیت»، روایتی متفاوت از اتفاقات عاشورای سال ۱۳۸۸ و ماجراهای پشت پرده آن است. وقایعی که در دل آشوب‌های خیابانی رخ می‌دهد و در نهایت به روز ۹ دی در تهران و شهرستان‌ها منتهی می‌شود. این مستند هم‌چنین تبعات مختلف فتنه سال ۸۸ و تحریم‌هایی که پس از آن علیه ایران اجرا شد را به تصویر می‌کشد.

حوادثی که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ و به‌ویژه در دی ماه همان سال رخ داد، به عنوان اتفاقاتی فراموش‌نشدنی در ذهن و خاطره مردم و انقلاب اسلامی ماندگار شده است. آشوب‌هایی که با اعتراضات خیابانی به نتیجه انتخابات آغاز شد و دشمنان سعی کردند تا با استفاده از شرایط به وجود آمده، ضربه سنگینی به انقلاب اسلامی بزنند اما با هوشیاری مردم در ۹ دی ماه، دست دشمن رو شد و تلاش او ناکام ماند. این مستند ۵۰ دقیقه‌ای که به کارگردانی مهدی نقویان ساخته شده است، برای اولین بار در برنامه به اضافه مستند به نمایش در خواهد آمد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۱۱ دی ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۲ دی ساعت ۹ و جمعه ۱۴ دی ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

نظرات

  • علیرضا ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۲۳:۰۳
    0 0
    برادر مهدی محمدی ما امت حزب الله و ولائی سپاسگزاریم از تحلیل ها و روشنگری های شما . عمار بودن زمان هزینه ها در بر دارد ،امام زمان پشتیبان شما باشدو تحت عنایت خداوند پیروزید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.