شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸

برنامه های آخرین روز دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت

سینماپرس: در هفتمین و آخرین روز از دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت»، ۴۰ فیلم مستند در ۶ سالن پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌روند.

به گزارش سینماپرس، در هفتمین روز از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت شنبه ۲۴ آذرماه ۴۰ فیلم مستند در ۶ سالن پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌روند. «من باید پرواز کنم» ساخته غزاله رضوی، «بی سرزمین تر از باد» به کارگردانی غلامرضا جعفری و «رادکان» ساخته حجت حیدری، احسان ملازاده سانس ۱۴، «فصل بادهای گرم» به کارگردانی حسین ریگی و «ورزا جنگ: داستان هومن و سفید» ساخته مهناز صبور سانس ۱۶، «زیر حکم» به کارگردانی سعید کشاورز سانس۱۸، «حافظ و گوته» ساخته فرشاد فرشته حکمت سانس ۲۰ در بخش مسابقه ملی و «جاده سامونی» به کارگردانی استفانو ساوونا از ایتالیا، فرانسه در بخش نمایش های ویژه سانس در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند.

برنامه نمایش فیلم‌های سالن دو به این شرح است: «شاهدان پوتین» ساخته ویتالی مانسکی از روسیه در بخش نمایش های ویژه سانس ۱۸، «حکایت اوسا احمد نجار» ساخته فرشاد فدائیان و «کارون» ساخته محمد احسانی و «وییچک کیلار در بخش خارج از مسابقه سانس ۲۰، در برزخ آوانگاردیسم و هالیوود» ساخته ویولتا روتر کوزرا از لهستان در بخش پرتره سانس ۲۲ روی پرده می‌روند.

«خواهرها» به کارگردانی پیتر انتل از سوئیس در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای آلمانی‌زبان سانس ۱۴، «میریم» به کارگردانی الکسانسدرا رچکالووا از روسیه و «محدودیت های کار» ساخته اپولنا ریشلیکووا از جمهوری چک در بخش مسابقه بین‌الملل سانس ۱۶، «لمبری اودو» به کارگردانی اوا مگی از استونی و «جنگ نه ماهه» ساخته لاژلو کوزا از مجارستان، قطر در بخش بین الملل سانس۱۸، «عکس فوری» به کارگردانی پیتر وولکارت از سوئیس در بخش پرتره سانس۲۰، «یک سال در زندگی اینگمار برگمن» ساخته جین مگنوسن از سوئد در بخش جشنواره مستند تسالونیکی یونان سانس ۲۲ سالن شماره سه نمایش داده می‌شوند.

برنامه سالن شماره ۴ نیز به این شرح است«خالو اسداله» به کارگردانی محمد عسگرخواه، «روزهای خوب گمشده تقویم» به کارگردانی حجت طاهری، «سیاه دنباله دار» به کارگردانی نیلوفر عظیمیان، «نجات» به کارگردانی امیرحسین نوروزی، «آن زمستان» به کارگردانی احمد شریف زاده، «همایون» به کارگردانی پیروز کلانتری و «چریکه ی بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» به کارگردانی فرشید قلی پور به ترتیب در سانس های۱۴ تا ۲۲ در بخش مسابقه ملی در سالن شماره چهار پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌روند.

«تپش تاریخ» ساخته اصغر فردوست، داود کنعانی در بخش مستندهای انقلاب اسلامی کار خود را آغاز می کند. «سی یار» ساخته کامران جاهدی، «جوکر [سیاه زخم]» ساخته سجاد ایمانی، «استشهادی برای خانعلی» ساخته آرمان قلی پور دشتکی، «ماهیاک» ساخته فرح زارع و «قارشلق» ساخته رضا غلامی مطلق در بخش نمایش های ویژه از سانس ۱۸ تا ۲۰ در بخش مسابقه ملی، «من ویکتور هستم» ساخته اینا تزگوئوا از روسیه و «آلیشیا» ساخته ماسیا اومس از هلند سانس ۲۲ در بخش مسابقه بین الملل سالن شماره پنج روی پرده می‌روند.

در سالن شماره ۶ هم مستندهای«پرتره ی خانم فرخزاد» به کارگردانی ماهور میرشکاک و «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری در سانس ۱۴، «مادرم ملکه» به کارگردانی علی زمانی عصمتی در سانس ۱۶، «تمام چیزهایی که جایشان خالی ست» به کارگردانی زینب تبریزی در سانس ۱۸ و «قارلی یولار [جاده های برفی] » به کارگردانی هایده مرادی و «ده برادر» به کارگردانی محسن علیدادی در سانس۲۰ در بخش ملی نمایش داده خواهند شد.

دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری سید محمد مهدی طباطبائی نژاد در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.