یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹

«خورشید کاروان» به بیست و هشتمین سال رسید / اجرا در تالار وحدت

نمایش آیینی خورشید کاروان

سینماپرس: نمایش مذهبی «خورشید کاروان» در بیست و هشتمین سال اجرای خود، از ۷ تا ۱۷ آبان در تالار وحدت همه روزه روی صحنه می‌رود.

به گزارش سینماپرس، نمایش «خورشید کاروان» کاری از موسسه فرهنگی هنری فدک است که در بیست و هشتمین سال اجرای متوالی خود امسال به میزبانی بنیاد رودکی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۷ تا ۱۷ آبان در تالار وحدت همه روزه روی صحنه می‌رود.

خورشید کاروان با بهره‌گیری از داستان مشهور سر مبارک حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  و «دیر راهب» به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد که تاکنون در سالیان متوالی اجراهای خود در شهرهای مختلف کشور و همچنین اجراهای کشورهای دیگر نظیر انگلیس، هلند و امارات میزبان قریب به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از علاقه‌مندان اهل بیت (ع) بوده است و عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین نمایش‌های تاریخ کشور را کسب کرده است.

این اثر ملی بر اساس نمایش «هیهات» اثر زنده‌یاد ابوباسم حیادار و بازنویسی مهدی متوسلی است که در بیست و هشتمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی جلیل فرجاد، فرهاد بشارتی، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، مهدی امینی و کارگردانی محمود فرهنگ و همچنین گروه همسرایی به سرپرستی محمد سراج است.

همچنین پنجمین سالی ست که جلیل فرجاد پس از درگذشت انوشیروان ارجمند که ۱۴ سال متوالی نقش راهب خورشید کاروان را ایفا میکرد ، را بر عهده گرفته است.

همچنین علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۶۶۴۸۵۳۱۲ و ۶۶۴۸۵۳۱۴ تماس حاصل فرمایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.