چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

رضا ایرانمنش:

پرداختن به ماجرای دوران دفاع مقدس نیاز جامعه بوده و هست/نباید با چند فیلم دفاع مقدسی به خود ببالیم

رضا ایرانمنش*

سینماپرس: بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در دهه ۶۰ و ۷۰ در عرصه هنری و فرهنگی شاهد توجه ویژه‌ای به مسأله دفاع مقدس بودیم و کارهای ارزشمندی هم در این زمینه انجام شد، اما کمی بعد مورد بی‌مهری برخی مسئولان قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس، «رضا ایرانمنش» بازیگر سینما و تلویزیون در حاشیه آئین افتتاحیه نمایش «نقطه رهایی» که در ضلع شمالی مصلّی امام خمینی (ره) با حضور برخی مسئولان فرهنگی و هنری کشور برگزار شد،  در گفت‌وگو با یک خبرگزاری گفت: کشورهای مختلف به خاطر اتفاقاتی که برایشان می‌افتد و در أقصی نقاط عالم راجع به آن بحث و گفتگو می‌شود، سرمایه‌گذاری‌های زیاد می‌کنند تا آن رخداد در تاریخشان ماندگارتر و نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.

وی افزود: جنگ تحمیلی صحنه‌ای بود که ملت ما در آن مقابل یک دنیا ایستاد و در برابر فشارهای آنها مقاوت کرد، ما هرگز مشابه چنین نبردی را نداشتیم که هشت سال طول بکشد. پرداختن به ماجرای دوران دفاع مقدس نیاز جامعه بوده و هست.

ایرانمنش تأکید کرد: در دهه ۶۰ و ۷۰ در عرصه هنری و فرهنگی شاهد توجه ویژه‌ای به مسأله دفاع مقدس بودیم و کارهای ارزشمندی هم در این زمینه انجام شد، اما کمی بعد مورد بی‌مهری برخی مسئولان قرار گرفت.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه کارهای هنری در حوزه دفاع مقدس نیازمند حمایت ویژه دولتمردان است، افزود: ما باید به دفاع مقدس با عنوان یکی از بهترین ارزش‌های دینی توجه خاصی داشته باشیم و به راحتی آن را به فراموشی نسپاریم.

وی با اشاره به تولید فیلم‌های فاخر در حوزه دفاع مقدس گفت: اخیراً فیلم‌هایی با عنوان «به وقت شام» و «تنگه ابوقریب» تولید شد، اما به راستی آیا اینها کافی است؟ آیا با این دو کار باید به خودمان ببالیم؟ این در حالی است که در دهه ۶۰ و ۷۰ فیلم‌های سینمایی بسیاری در حوزه دفاع مقدس ساخته می‌شد و تنوع زیادی هم داشتیم.

ایرانمنش یادآور شد: اگر بخواهیم در حوزه سینما و تلویزیون به حوزه دفاع مقدس بپردازیم و تولیدات فاخری داشته باشیم، نیازمند همت و حمایت بالای مسئولان است. اگر معتقدیم مورد هجوم فرهنگی قرار گرفتیم، باید با تهاجم فرهنگی با آن مقابله کنیم.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره نمایش «نقطه رهایی» که روایتگر بخش‌هایی از دوران دفاع مقدس است، گفت: این کار یک اقدام بسیار شایسته و یک باقی الصالحات برای دست‌اندرکاران برگزاری آن است و نیاز بود در این برهه از زمان چنین برنامه‌ای در این وسعت به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: باید این اقدامات ادامه داشته باشد و حتی در صورت امکان این موقعیت به یک نمایشگاه دائمی در حوزه دفاع مقدس شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.