یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹

نمایش آثار خسرو سینایی در باغ موزه هنر ایرانی

خسرو سینایی*

سینماپرس: ویژه‌برنامه «مثل یک قصه» که در باغ موزه هنر ایرانی برگزار خواهد شد، تعداد ۸ فیلم سینمایی و ۲۴ فیلم مستند از خسرو سینایی را در هفته های اول و دوم شهریورماه به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش سینماپرس، ویژه‌برنامه «مثل یک قصه»، بررسی ۵۰ سال آفرینش هنری خسرو سینایی فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما به مدت ۱۵ روز در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می‌شود و در طی آن ۸ فیلم سینمایی بلند و ۲۴ فیلم مستند از ساخته‌های خسرو سینایی به نمایش گذاشته می‌شود و در پایان هر بخش، جلسه پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.  

«مثل یک قصه» سوم تا نهم شهریور و دوازدهم تا پانزدهم شهریور در ۲ نوبت به نمایش آثار سینمایی خسرو سینایی اختصاص دارد. در نوبت اول از ساعت ۱۷ تا ۱۹ فیلم‌های کوتاه و در نوبت دوم از ۱۹:۳۰ تا ۲۱ فیلم‌های بلند نمایش داده خواهند شد. در این برنامه هشت فیلم بلند زنده باد ...، هیولای درون، مرثیه گمشده، کوچه پاییز، گفت‌وگو با سایه، در کوچه‌های عشق، عروس آتش و جزیره رنگین به نمایش در می‌آید.

در بخش دیگری از این رویداد عکس‌های تاریخی از آلبوم تصاویر خانوادگی با روایتی داستان‌گونه برای مخاطبان به نمایش گذاشته می‌شود و علاوه بر نمایش آثار مکتوب از قبیل شعر، فیلمنامه و آثار ترجمه، شرایطی فراهم شده تا علاقه‌مندان بتوانند آثار را با امضای این هنرمند پیشکسوت تهیه کنند.  

نمایش جایزه‌های ملی و بین‌المللی، لوح‌ها و نشان‌های دریافتی و همچنین پخش برخی موسیقی فیلم‌های ساخته شده توسط سینایی و به نمایش گذاشتن ساز آکاردئون ایشان که با آن در سال ۱۹۶۵ در سالن موتزارت کاخ کنسرت شهر وین قطعاتی را تکنوازی کرد از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه است.

ویژه‌برنامه «مثل یک قصه» با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، موزه سینما، موزه موسیقی، مؤسسه فرهنگی هنری آوانگار صوتی، سازمان زیباسازی شهر تهران در باغ موزه هنر ایرانی به نشانی: خیابان ولی‌عصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان شهید فیاضی(فرشته)، انتهای خیابان بوسنی و هرزگوین، سه راه دکتر حسابی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.