نمایش همه
 • مهدی عظیمی میرآبادی در افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» دیروز ۲۱:۲۲

  مرحله نخست شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به پایان آمد؛

  نخستین نشان «رسول» به مجید انتظامی رسید/ از شورجه، علی اکبری و وزیر بهداشت تقدیر شد/ «بازمانده» بهترین جشنواره جشنواره ها

  سینماپرس: ساعاتی پیش (شامگاه یکشنبه ۶ مهرماه) اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در باغ موزه دفاع‌مقدس و در جوار مزار شهدای گمنام برگزار شد.

 • ابوالفضل همراه دیروز ۱۰:۳۰

  جشنواره فیلم مقاومت از منظر سینماگران/۵

  همراه: انقلاب و دفاع مقدس باید هویت و شاخصه سینمای جمهوری اسلامی ایران باشد/ برخی افراد در یک حرکت خزنده سعی دارند تا جامعه را از ارزش ها دور کنند

  سینماپرس: ابوالفضل همراه بازیگر سینما و تلویزیون گفت: انقلاب و دفاع مقدس باید هویت و شاخصه سینمای جمهوری اسلامی ایران باشد؛ ما باید در آثار فرهنگی و هنری تمام تلاش مان را به کار ببریم تا نسل جوان کشور را با تولیدات دفاع مقدسی و ارزشی باورمند و قدرتمند کنیم و در عرصه فرهنگ و هنر تو دهانی محکمی به دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی که با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی در پی آن هستند که عزت و استقلال را از جوان ایرانی بگیرند، بزنیم!

 • آرش فهیم ۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۲

  جشنواره فیلم مقاومت از منظر سینماگران/۴

  فهیم: جشنواره فیلم مقاومت به عنوان راهبردی‌ترین رویداد هنری-رسانه‌ای ایران، ظرفیت تبدیل شدن به آلترناتیو جشنواره‌ها وجوایز غربی را دارد

  سینماپرس: آرش فهیم عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران همزمان با برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در خصوص اهمیت این رویداد سینمایی گفت: جشنواره فیلم مقاومت به عنوان راهبردی‌ترین رویداد هنری-رسانه‌ای ایران، ظرفیت تبدیل شدن به آلترناتیو جشنواره‌ها وجوایز غربی را دارد. مقاومت، مفهومی است که برای همه فعالان هنری که در پی معنویت، عدالت، صلح و آزادی ملت‌ها هستندجذابیت دارد. اگر این مفهوم در قالب یک جشنواره سینمایی تبلور پیدا کند، می‌تواند تبدیل به یک جبهه سینمایی شود.

 • حقیقی-شاهمرادی زاده-سربخش-نیرومند-شمقدری-سیدزاده-اسلاملو-شاه حسینی ۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۱۰:۵۰

  سینماگران از دلایل انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی می گویند:

  غرب زدگی باعث انفعال تولیدات سینمایی و بی توجهی به دین در هنرهفتم می شود!/ انتقاد سینماگران از مدیران فرهنگی دولت

  سینماپرس: تعدادی از کارشناسان فرهنگی و سینماگران با انتقاد از عملکرد انفعالی مدیران دولت های یازدهم و دوازدهم در خصوص توجه به سینمای دینی خواستار جلوگیری از نفوذ جریان شبه روشنفکری و سکولار و توجه ویژه به دغدغه مندان و هنرمندان متعهد و ولایتمدار در این عرصه شده و خاطرنشان کردند: مشکل ما وجود مدیرانی است که شعار حمایت از آثار ارزشی و دینی را می دهند اما در نهایت خروجی شان آثار مبتذلی است که به وفور در سینما شاهد آن هستیم!

 • ساعد نیکذات ۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۲:۴۳

  انتظارات از هیأت مدیره جدید خانه سینما/۵

  نیک ذات: خانه سینما هیچ گونه خدمات صنفی به اعضای خود ارائه نمی کند/ مسئولان سال ها است شعار تأمین امنیت شغلی سینماگران را سر می دهند!

  سینماپرس: ساعد نیک ذات مدیر فیلمبرداری مطرح سینما در پی معرفی هیأت مدیره جدید خانه سینما گفت: خانه سینما هیچ گونه خدمات صنفی به اعضای خود ارائه نمی کند؛ تنها کاری که طی سال های اخیر شاهد انجام آن بوده ایم ارسال پیامک تشییع جنازه دوستان و همکاران مان بوده است اما دریغ از آنکه شاهد کوچکترین گامی در راستای تحقق انجام امور صنفی باشیم از این رو می توان بر این امر صحه گذاشت که خانه سینما عملاً نهادی است که به شکل کاملاً صوری فعالیت می کند و عنوان نهاد صنفی را با خود به یدک می کشد!

 • رضا برجی در مراسم انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی ۱۳۹۹-۰۷-۰۲ ۱۰:۲۳

  جشنواره فیلم مقاومت از منظر سینماگران/۳

  برجی: برخی مدیران فرهنگی کارشان فراتر از خیانت است و در حال نابودی کامل فرهنگ دفاع مقدس هستند

  سینماپرس: رضا برجی مستندساز همزمان با برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: برخی مدیران فرهنگی کارشان فراتر از خیانت است و در حال نابودی کامل فرهنگ دفاع مقدس هستند؛ آن ها هر آنچه دستاوردهای دفاع مقدس در عرصه فرهنگی و هنری کشور بوده را از بین برده اند و تبعات منفی این اتفاق شوم به زودی در سایر عرصه های مختلف کشور نمود عینی پیدا خواهد کرد و ما به زودی ضربه مهلکی از این سهل انگاری شوم خواهیم خورد.

 • بنفشه آفریقایی ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۰۸:۵۴

  نقدی بر فیلم سینمایی «بنفشه آفریقایی»

  جدال بنفشه آفریقایی با غیرت انسان ایرانی

  سینماپرس: فیلم سینمایی بنفشه آفریقایی در زمره آثار ملودرام رمانتیک قرار می‌گیرد که قرار است با تمرکز و تکیه ‌بر احساسات و عواطف و درگیر نمودن مخاطب خود با حب و بغض، روابط انسانی را در چارچوب سبک زندگی مد نظر خود نشان بدهد و از قبال مسئله «غیرت» و رابطه حسی زن شوهردار، با همسر قبلی‌اش، یک ملودرام خانوادگی ریزبافت و با جزئیات تعریف می‌کند و در این میان البته مقداری آرمان های «فمینیسمی» را هم چاشنی محتوای شوم خود می سازد.

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۰۸:۵۳

  جشنواره فیلم مقاومت از منظر سینماگران/۲

  هاشمی: مدیران دروغ می گویند که از سینمای دفاع مقدس حمایت می کنند/ باید راجع به اسطوره ها و گنجینه های ارزشمند دفاع مقدس آثار متعددی تولید شود

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما همزمان با برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: مدیران دروغ می گویند که از سینمای دفاع مقدس حمایت می کنند؛ متأسفانه ما که رسماً هیچ نوع حمایتی را از سمت مدیران برای تولید آثار سینمای مقاومت و دفاع مقدس شاهد نبوده ایم و بالعکس آنچه شاهدیم عدم حمایت همه جانبه مسئولان ذیربط از فیلم ها و سینمای دفاع مقدس است!

 • شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» ۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۲۱:۲۶

  با حضور مسئولان لشگری و مدیران سینمایی؛

  شانزدهمین جشنواره فیلم«مقاومت» رسما آغاز به کار کرد

  سینماپرس: مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» با حضور مسئولان لشگری و مدیران سینمایی آغاز شد.

 • منوچهر والی زاده در مراسم تشییع پیکر مرحوم «پرویز بهرام» ۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۱۰:۰۰

  انتظارات از هیأت مدیره جدید خانه سینما/۴

  والی زاده: هیأت مدیره جدید، آشفتگی های پیشین خانه سینما را سامان بدهند/ وضعیت بیمه اهالی سینما چیزی بدتر از فاجعه است!

  سینماپرس: منوچهر والی زاده دوبلور پیشکسوت سینمای کشور و عضو انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم سینمای ایران در پی معرفی هیأت مدیره جدید خانه سینما گفت: امیدوارم هیأت مدیره جدید با دغدغه مندی، هوشمندی و درایت آشفتگی های پیشین خانه سینما را سامان بدهند؛ این روزها وضعیت اهالی سینما خوب نیست و اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان با گرفتاری های بی شمار مشغول دست و پنجه نرم کردن هستند.

 • مهدی صباغ زاده در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی ایتالیا ایتالیا ۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۰۹:۵۶

  دست خالی مدیریت سینما در سال آخر حیات دولت بنفش/۳

  صباغ زاده: مسئولان رسماً هیچ توجهی به سینما ندارند و آن را به حال خود رها کرده اند/ نیاز به حضور مدیرانی داریم که دلشان برای مردم بسوزد

  سینماپرس: مهدی صباغ زاده تهیه کننده و کارگردان سینما در خصوص دست خالی مدیریت سینما در سال آخر حیات دولت گفت: مسئولان رسماً هیچ توجهی به سینما ندارند و آن را به حال خود رها کرده اند چرا که اگر اندک توجهی نسبت به هنرهفتم وجود داشت ما شاهد این همه مشکل اساسی در سینما نبودیم و به خصوص تا این حد با معضل بیکاری و خانه نشینی بخش اعظمی از اهالی سینما دست و پنجه نرم نمی کردیم.

 • سهیل سلیمی ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۰۸:۵۱

  جشنواره فیلم مقاومت از منظر سینماگران/۱

  سلیمی: جشنواره فیلم مقاومت مهمترین جشنواره سینمایی جمهوری اسلامی ایران است

  سینماپرس: سهیل سلیمی کارگردان سینما در آستانه برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در خصوص اهمیت این رویداد سینمایی گفت: اهمیت سینمای انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست بی تردید سینمای مقاومت برای کشوری که پرچمدار مقاومت در جهان است به شدت مهم و حائز اهمیت است اما متأسفانه مدیران بالادستی محافظه کار و مدیران میانی فشل و ناکارآمد، سینما و جشنواره فیلم مقاومت را دچار کرختی و رکود کرده اند.

 • محسن محسنی‌نسب ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۰۸:۴۸

  دست خالی مدیریت سینما در سال آخر حیات دولت بنفش/۲

  محسنی نسب: به کار گماردن مدیران بدون سابقه سینمایی در سال های اخیر بزرگترین لطمات را به بدنه سینمای کشور وارد کرد

  سینماپرس: محسن محسنی نسب کارگردان سینما در خصوص دست خالی مدیریت سینما در سال آخر حیات دولت گفت: به کار گماردن مدیران بدون سابقه سینمایی در سال های اخیر بزرگترین لطمات را به بدنه سینمای کشور وارد کرد؛ مدیران سازمان سینمایی بدون داشتن تجربه حضور در سینما بر اساس چه پارامترهایی انتخاب شده اند؟ این ها چطور به خود اجازه می دهند راجع به سینما و سینماگران اظهارنظر کنند؟

 • داریوش ارجمند در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی ۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۱۰:۳۲

  انتظارات از هیأت مدیره جدید خانه سینما/۳

  ارجمند: مدیران خانه سینما باید پاسخگوی سهل انگاری شان در خصوص وضعیت وخیم زندگی سینماگران باشند

  سینماپرس: داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در پی معرفی هیأت مدیره جدید خانه سینما گفت: باید از مدیران خانه سینما سوأل کرد چرا در این ایام کرونایی تدبیر و چاره ای برای رفع گوشه ای از بحران زندگی هنرمندان نداشته اند؟ بی تردید مدیران خانه سینما و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط با سینما باید پاسخگوی سهل انگاری شان در خصوص وضعیت وخیم زندگی سینماگران باشند.

 • مدیران در سایه ۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۲:۵۱

  نگاهی به واقعیات امروز عرصه فرهنگ؛

  مدیریت تخم مرغی و ناله بنفش اهالی سینما

  سینماپرس: مدیریت تخم مرغی در عرصه فرهنگ و بالاخص سینمایی کشور یعنی آنکه متولیان امر ندانند و یا آنکه نخواهند که بدانند! و متوجه شوند که بودجه فرهنگی کشور میراث پدری ایشان نیست که هرجور بخواهند آن را به مصرف برسانند. یعنی آنکه متولیان امر ندانند و یا آنکه نخواهند که بدانند! و متوجه شوند که سینمای ایران، سوای نظر از جماعت سلبریتی درگیر جماعتی به اسم اشباح المدیر است!

 • اطیابی-براری-باکیده-یشایایی-ساداتیان-وحیدزاده-علیخانی-سجادی حسینی-نجفی-لطفی ۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۲:۱۱

  سینماگران نظر می دهند؛

  اکران آنلاین تهدیدی برای حیات سینما یا فرصتی برای به روز شدن سینمای ایران؟/ قاطبه سینماگران: فقدان قانون کپی رایت اکران آنلاین را با تهدید جدی مواجه کرده است

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران با توجه به گسترش ویروس کرونا که منجر به تعطیلی برخی سالن های سینما و عدم استقبال مردم از سینماها شده در خصوص وضعیت اکران آنلاین آن را تهدید جدی برای حیات سینما و از بین بردن روح و نفس سینما برشمردند در حالی که برخی دیگر از سینماگران اکران آنلاین را فرصتی برای به روز شدن سینمای ایران دانستند.

 • علیرضا رئیسیان ۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۵

  دست خالی مدیریت سینما در سال آخر حیات دولت بنفش/۱

  رئیسیان: طی ۷ سال گذشته ضعف شدید مدیریت دولت در امور فرهنگی و کم کاری نهادهای صنفی را شاهد بودیم/ ساختار سازمان سینمایی دچار اشکالات جدی است!

  سینماپرس: علیرضا رئیسیان کارگردان سینما در خصوص دست خالی مدیریت سینما در سال آخر حیات دولت گفت: طی ۷ سال گذشته ضعف شناخت مدیران دولتی از فرهنگ و کم کاری نهادهای صنفی را شاهد بودیم؛ در این سال ها افرادی که به صورت جدی سینما را دنبال می کنند تجربیات جدیدی را به دست آوردند و با اتفاقات عجیبی روبرو شدند که بی تردید دلیل اصلی چنین وقایعی عدم شناخت و درک صحیح مدیران رده بالا از سینما بوده است!

 • فیلم سینمایی «لتیان» ۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۱:۰۱

  نقدی بر فیلم سینمایی «لتیان»

  ناتورالیسم خیانت و خشونت در تئاتر قضاوت و با طعم اروتیک

  سینماپرس: فیلم سینمایی «لتیان» که تیم بازیگران اسم و رسم‌داری دارد و تبلیغات محیطی مکفی هم داشته است اما اقبال مخاطبان به آن محسوس نبوده و مخاطبان به دلایل مختلف بدان تاخته‌اند؛ از تیپیکال بودن بازی ها تا عدم انتخاب مناسب بازیگر و قلت داستان لازم برای یک فیلم بلند و ...

 • سیدزاده-فرح مرزی-فرحبخش-توکلی-بزرگمهر-شریفی-محسنی نسب-الوند ۱۳۹۹-۰۶-۲۴ ۱۰:۳۳

  سینماگران خواستار شدند:

  اصناف سینمایی تکلیف خود را با خانه سینما روشن کنند/ رانت خوارانی که سال ها است بر خانه سینما چنبره زده اند را اخراج کنید!

  سینماپرس: تعدادی از چهره های سینمای کشور در پی اقدام انجمن سینماداران ایران برای جدایی از خانه سینما، در خصوص لزوم بازیابی هویت اصناف سینمایی گفتند: خروج انجمن سینماداران از خانه سینما متعاقب فشارهای روسای خانه برای کارگری کردن صنوف از وقوع اتفافاتی تازه در خانه سینما حکایت دارد؛ اصناف سینمایی که از زدوبندها و لابی گری مدیران شاه نشین خانه سینما در سال های گذشته در رنجند چون نمی توانند به حقوق اولیه خود دست پیدا کرده و مشکلات معیشتی و رفاهی اعضای صنف شان را حل نمایند.

 • کاوه سجادی حسینی ۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۱۰:۴۷

  اکران آنلاین؛ تهدید یا فرصت؟!/۱۰

  سجادی حسینی: مسئولان در پی تأسیس سالن های رو باز باشند!

  سینماپرس: کاوه سجادی حسینی کارگردان سینما با توجه به گسترش ویروس کرونا که منجر به تعطیلی برخی سالن های سینما و عدم استقبال مردم از سینماها شده در خصوص وضعیت اکران آنلاین گفت: بنده با اکران آنلاین فیلم های سینمایی مخالفم چرا که ما فیلم ها را برای نمایش روی پرده های عریض سینما می سازیم و به جزئیاتی توجه می کنیم که تنها روی پرده سینما دیده می شوند و با اکران آنلاین و تماشای فیلم ها در گوشی های موبایل و لب تاپ و... این جزئیات قابل مشاهده نیستند و زحمات ما را بر باد می دهند.

 • سیدسعید سیدزاده ۱۳۹۹-۰۶-۲۳ ۱۰:۴۲

  انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی/۸

  سیدزاده: مدیران فرهنگی فقط به فکر آن هستند که شب را صبح کرده و صبح را شب کنند/ تمام امیدمان به بسیجیان فرهنگی است

  سینماپرس: سیدسعید سیدزاده تهیه کننده سینما همزمان با ماه محرم در رابطه با انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی گفت: پرداختن به مقوله مهم دین از دریچه سینما یکی از مهمترین راهکارهایی است که می تواند نوع بشر را با فرهنگ غنی و ارزشمند عاشورای حسینی (ع) و مقاومت و ایثار آشنا کند اما بی تردید با کم کاری این اتفاقات مهم محقق نمی شود؛ ما مستحق آن هستیم تا فیلم هایی بسازیم که امثال «فهرست شیندلر» نزد آنان هیچ باشند اما بی بصیرتی مدیران فرهنگی مانع این اتفاق می شود و این اتفاقی دردآور و ناگوار است.

 • علی قوی تن ۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۱:۰۲

  انتظارات از هیأت مدیره جدید خانه سینما/۲

  قوی تن: خانه سینما هیچ قدرت اجرایی ندارد/ مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این روزهای کرونایی به داد اهالی سینما برسند

  سینماپرس: علی قوی تن کارگردان سینما در پی معرفی هیأت مدیره جدید خانه سینما گفت: آنچه واضح است اینکه خانه سینما هیچ قدرت اجرایی ندارد؛ طی همه سال هایی که از تأسیس این نهاد گذشته ما شاهد رفع مشکلات مالی و معیشتی اهالی سینما از طریق خانه سینما نبودیم و این در حالی است که مهمترین معضل روز اهالی سینما مشکلات مالی و دغدغه تأمین معاش شان است و مسائل دیگر در حاشیه و زیرمجموعه مسائل مالی قرار دارد.

 • رویگری-رویین تن-روزبهانی-طریقت-عبدی نسب-قنبری-دهقان نسب-بهمنی-رفیعی جم-علی اکبری ۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۰:۵۹

  انتقاد سینماگران از انفعال مدیران سینمایی در روزهای کرونایی؛

  وقتی سینماگران از بی تدبیری مسئولان به ستوه می آیند/ از تأکید بر نادیده گرفتن سینما در دولت روحانی تا انتقاد از بی حرمت کردن سینماگران!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران کشور در خصوص انفعال مدیران سینمایی در روزهای کرونایی تأکید کردند: در دولت آقای روحانی نه تنها به سینما اهمیت داده نشد بلکه به آن با چشم یک بچه سرراهی نگاه کردند؛ این دسته از سینماگران متذکر شدند: آقایانی که از هنرمندان به عنوان زینت المجالس شان استفاده می کنند در این ایام خطیر وظیفه دارند به فریاد هنرمندان درمانده، بیکار و خانه نشین برسند.

 • محمدرضا لطفی منتقد سینما* ۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۳:۳۶

  اکران آنلاین؛ تهدید یا فرصت؟!/۹

  لطفی: بازگشایی بی هنگام، سینما را خوار و ذلیل کرد/ برخی افراد عامدانه و از سر لجبازی اکران آنلاین را زمین زدند

  سینماپرس: محمدرضا لطفی کارگردان سینما با توجه به گسترش ویروس کرونا که منجر به تعطیلی برخی سالن های سینما و عدم استقبال مردم از سینماها شده در خصوص وضعیت اکران آنلاین گفت: بنده از زمانی که بحث بازگشایی سالن های سینما مطرح شد همواره با این امر مخالفت کردم و تأکید داشتم به جای بازگشایی سالن ها باید از اکران آنلاین حمایت شود چرا که دوست نداشتم بعد از بازگشایی بزرگی و شکوه و جلال سالن ها ریخته شود اما متأسفانه آنچه شاهد بودیم پودر شدن سالن های سینما بود به نحوی که در حال حاضر یک کاریکاتور و شبح از سینما را شاهد هستیم و در یک جمله باید گفت بازگشایی بی هنگام، سینما را خوار و ذلیل کرد.

 • روز ملی سینما ۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۴

  چند کلام به مناسبت فرا رسیدن روز ملی سینما

  وقتی روزگار بنفش سینما بسر خواهد شد

  سینماپرس: امسال در شرایطی به موعد ۲۱ شهریورماه می رسیم که متاسفانه ولنگاری در عرصه فرهنگ و بالاخص سینمایی کشور آنچنان گسترده و عمیق شده است که حتی رهبر معظم انقلاب را به صراحت بیان واداشت و سبب شد تا معظم له در فرمایشات اخیر خود از غفلت متولیان فرهنگی و سینمایی کشور به عنوان عامل اصلی هجمه به نظام جمهوری اسلامی تعبیر فرمایند.

 • رضا سخایی شاهرودی ۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۳

  رضا سخایی مطرح کرد:

  آیا کانون کارگردانان در زمان انتخاب هیات مدیره شناسه ملی داشته است؟!

  سینماپرس: رضا سخایی شاهرودی عضو انجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان در پی انتخابات خانه سینما با ارسال یک یادداشت اختصاصی به سینماپرس نوشت: بالاخره پس از ۲۵ روز هیأت مدیره جدید خانه سینما با اعلام رسمی انتخابات داخلی کار خودش را آغاز کرد. حالا سوال اینجاست چرا بعد از ۲۵ روز؟ آیا دوستان به دلیل اعتراضات و شبهاتی که در مجمع اتفاق افتاده بود منتظر تایید ارشاد بوده اند؟ مگر ارشاد مجمع و انتخابات را تایید کرده است؟

 • مدیران سایه ۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۳:۰۶

  به بهانه عرضه آنلاین «عصر جمعه»

  غرض یا ندانم‌کاری متولیان سینمایی کشور در اکران یک اثر مجعول پس از پانزده سال/ تدبیر وارونه متولیان بنفش برای موجه جلوه دادن «زنازادگی»!

  سینماپرس: اثر سخیفی همچون فیلم سینمایی «عصر جمعه»  با گذشت بیش از ۱۵ سال از تولید خود، همچنان اثری هنجارشکن در فضای اجتماعی ایران تلقی می شود. اثری که سوای نظر از آنکه جیغ بلند فمینیسم‌ها را سبد محصولات سینمایی جمهوری اسلامی جای می دهد؛ سبب می شود تا برای نخستین بار از مفهوم «حرام زادگی» بر بستر فرهنگی و سینمایی کشور قباحت زدایی شده و از «زنازادگی» به عنوان امری رایج و عادی قلمداد شود.

 • جواد شمقدری ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۶

  انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی/۷

  شمقدری: بهبود وضعیت سینما نیازمند حداقل ۱۰ سال حرکت جهادی است

  سینماپرس: جواد شمقدری کارگردان سینما و رئیس پیشین سازمان سینمایی همزمان با ماه محرم در رابطه با انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی گفت: خط دهی و سیاست گذاری سفارتخانه های اروپایی مانند فرانسه، انگلستان و آلمان و نقش آن ها برای تولیدات سینمایی از وزارت ارشاد قوی تر است؛ ما با جریان قدرتمند فرهنگی در دنیا روبرو هستیم که سمت و سوی آن ها با حرکت انقلاب اسلامی و دین در تضاد است و تمام تلاش شان را به کار بسته اند تا چهره اسلام و انقلاب اسلامی را در دنیا مخدوش نمایند.

 • محمدرضا اسلاملو در نشست تخصصی پژوهش در فیلمنامه نویسی سینمای انقلاب و دفاع مقدس ۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۰

  انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی/۶

  اسلاملو: سینمای جمهوری اسلامی ایران باید سینمایی محرمی، عاشورایی و انقلابی باشد/ امروزه اکثر فیلم های سینمایی تنها ابزاری برای سرگرمی هستند!

  سینماپرس: محمدرضا اسلاملو کارگردان سینما همزمان با ماه محرم در رابطه با انفعال مدیران فرهنگی در قبال تولید آثار دینی گفت: اگر ما به فرمایش بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) اعتقاد داریم که فرمودند: «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است»، باید همه توان و توش خود را به کار ببندیم تا سینمای جمهوری اسلامی ایران سینمایی محرمی، عاشورایی و انقلابی باشد، نه این سینمایی که امروزه شاهد آن هستیم و هیچ سنخیتی با فرهنگ انقلابی و دینی و عاشورایی ندارد!

 • محسن علی اکبری ۱۳۹۹-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۱

  انفعال مدیران سینمایی در روزهای کرونایی/۱۰

  علی اکبری: مدیران سازمان سینمایی باید پیگیر بیمه بیکاری یکایک اهالی سینما باشند/ سازمان سینمایی موظف است تهیه کنندگان را در بحران کرونا مساعدت نماید

  سینماپرس: محسن علی اکبری تهیه کننده سینما در خصوص انفعال مدیران سینمایی در روزهای کرونایی گفت: ویروس کرونا باعث خانه نشینی و بیکاری گسترده اهالی سینما شده و از این رو مدیران سازمان سینمایی باید پیگیر بیمه بیکاری یکایک اهالی سینما باشند و این مهمترین اتفاقی است که می تواند بخشی از بحران معیشتی زندگی هنرمندان را برطرف نماید.