سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶

در رادیو سلامت؛

ماجرای کرونای جهش یافته ایرانی به روایت «روی خط خبر»

رادیو سلامت

سینماپرس: برنامه «مخاطب خاص» و «روی خط خبر» با رویکرد اطلاع رسانی و با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت از رادیو سلامت پخش می‌شوند.

به گزارش سینماپرس، برنامه «روی خط خبر» به تهیه کنندگی محسن کریمی اختصاص به اتفاقات مهم در حوزه سلامت اجتماعی دارد و چهارشنبه ۱۳ اسفند روانه آنتن می‌شود.

این برنامه رادیویی چهارشنبه‌ها ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت روانه آنتن سلامت می‌شود.

برنامه سازان برنامه «روی خط خبر» هر هفته تلاش می‌کنند به اتفاقات مهم در حوزه سلامت اجتماعی که در هفته جاری رخ داده، بپردازند و در این باره با کارشناسان صحبت کنند.

این برنامه رادیویی به حوزه‌های پزشکی، محیط زیست و … هم می‌پردازد. روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه موضوعاتی همچون مالیات از خودروها و خانه‌های لوکس طبق مصوبه اخیر مجلس، آغاز فعالیت‌های مدنی در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و کرونای جهش یافته ایرانی خواهد پرداخت.

همچنین «مخاطب خاص» به تهیه کنندگی مرتضی میلانی دیگر برنامه‌ای است که روی آنتن می‌رود.

وی درباره این برنامه بیان کرد: برنامه «مخاطب خاص» از تیر ماه ۹۸ با محوریت چالش‌های نظام سلامت روی آنتن رفته و سعی کرده‌ایم در این برنامه فارغ از بحث پیگیری موضوعات روز سلامت، با نگاه کارشناسانه به مباحث و مشکلات در نظام سلامت نگاه کرده و تحلیل کنیم. برنامه «مخاطب خاص» روزهای شنبه ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت پخش می‌شود و پنجشنبه‌ها تکرار این برنامه است.

میلانی یادآور شد: ما در برنامه «مخاطب خاص» غالباً متمرکز بر تصمیم گیری ها در نظام سلامت هستیم. همچنین از زمانی که با بیماری کرونا رو به رو شدیم، برنامه به این سمت گرایش پیدا کرده است. در واقع به همه موارد از دارو گرفته تا تصمیم گیری های مجلس برای نظام سلامت خواهیم پرداخت.

وی گفت: درباره مباحث با کارشناسان صحبت می‌کنیم و می‌توان گفت این برنامه بازوی کمکی برای نظام سلامت است.

این تهیه کننده تاکید کرد: هدف این برنامه با ساختار میزگرد با رویکرد اطلاع رسانی و با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه سلامت و پیگیری آن از مسئولان مربوطه است. گوینده برنامه «مخاطب خاص» فیروزه آدابی و کارشناس مجری جواد نوفرستی است.