دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

در اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار» صورت می‌پذیرد؛

اهدای جایزه به ۲۲ اثر برگزیده جشنواره ملی فیلم ایثار

فیلم ایثار

سینماپرس: مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار» با اهدای جایزه به ۲۲ اثر، در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، سیدمرتضی حسینی مدیر گروه تلویزیونی شاهد و دبیر چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار» درباره مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره گفت: مراسم اختتامیه جشنواره در آستانه «روز بزرگداشت شهدا»، شامگاه جمعه ۱۵ اسفندماه  در تالار وحدت برگزار می‌شود.

وی درباره تعداد جوایز و آثار برگزیده چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار»، توضیح داد: قرار است در این دوره در بخش مستند بلند بالای ۱۵ دقیقه ۳ جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار به برگزیدگان این بخش اهدا شود. در بخش فیلم‌های ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع ایثار اجتماعی نیز ۲ اثر برگزیده جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت می‌کنند.

مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: دیپلم افتخار بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نیز جوایز بخش فیلم کوتاه داستانی جشنواره هستند که به سه اثر اهدا می‌شوند. در بخش شهدای مقاومت و شهید سلیمانی نیز جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند کوتاه در نظر گرفته شده است.

به گفته حسینی، جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلم در بخش پویانمایی، جوایز بهترین تدوین فیلمنامه و بهترین پژوهش در بخش پژوهش، جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین پژوهش در بخش نماز، حجاب و عفاف و جوایز بهترین کارگردانی و بهترین نماهنگ در بخش نماهنگ از دیگر جوایزی است که در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار» به آثار برگزیده این بخش‌ها اهدا می‌شود.