شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳

نتایج آزمون ورودی دوره «مطالعات فیلم» به زودی اعلام می شود

آزمون ورودی دوره «مطالعات فیلم»

سینماپرس: نتایج آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» که اواخر هفته گذشته از سوی مدرسه ملی سینمای ایران برگزار شد، در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران روز چهارشنبه ۱۳ تیر در محل مدرسه ملی سینمای ایران برگزار شد. اغلب متقاضیان حضور در این دوره دانش آموخته سینما بودند و از میان ۴۵ متقاضی، افرادی از شهرهایی چون سنندج، گرگان، شیراز، اصفهان در آزمون ورودی مدرسه ملی سینما شرکت کردند.

طبق برنامه ریزی انجام شده، اسامی پذیرفته شدگان در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینما به زودی از طریق روابط عمومی مجموعه برای تکمیل فرآیند ثبت نام اعلام می شوند.

مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما در نظر دارد با حضور مدرسانی از میان منتقدان و صاحب‌نظران ملی و بین‌المللی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را برگزار ‌کند. به این ترتیب این دوره آموزش عالی اواخر تیر آغاز می شود و ۹ ماه ادامه دارد.

«اصول نقد: مفاهیم و روش‌شناسی»، «نظریه در سینما»، «آسیب‌شناسی نقد در سینمای ایران»، «زیبایی‌شناسی سینمای معاصر ایران و جهان»، «روایت و روایت‌شناسی»، «قصه‌گویی در سنت ایرانی»، «مفهوم ژانر»، «ژانر در تاریخ سینما»، «ژانر در تاریخ سینمای ایران» و موضوعات میان‌رشته‌ای نظیر «سینما و روان‌شناسی»، «سینما، سیاست و جامعه» و «سینما و فلسفه» از جمله مباحثی هستند که در این دوره طرح می شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.