سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

ویژه برنامه های رادیو ایران برای تابستان

رادیو ایران

سینماپرس: مدیر شبکه رادیویی ایران به تشریح برنامه‌های تابستانی این شبکه برای تابستان سال ۹۷ پرداخت و گفت: «الزاما همه این برنامه ها جدید نیست و بازتولید هم داریم.»

به گزارش سینماپرس، محمد جعفر محمد زاده مدیر رادیو ایران  درباره برنامه های تابستانی این شبکه رادیویی  عنوان کرد: رادیو ایران  چندین برنامه ویژه برای تابستان ۹۷ داردکه الزاما همه این برنامه ها جدید نیست و بازتولید هم داریم.

وی با اشاره به راه‌اندازی مسابقه‌ای طنز در برنامه «صبح جمعه با شما» گفت:  قرار است یک مسابقه در برنامه «صبح جمعه با شما» اجرا شود که خود مخاطبان آن را رقم می‌زنند. همچنین این برنامه که هر هفته صبح‌های جمعه پخش می‌شود علاقمندانی دارد که گاهی در آن زمان ممکن است موفق به شنیدن آن نشوند و به همین خاطر به صورت گزیده و گلچین عصرهای جمعه یک ساعت  و در طول هفته منتخبی ۱۰ دقیقه‌ای از صبح جمعه را  برای این علاقمندان روی آنتن می‌بریم.

مدیر رادیو ایران با اشاره به تولید یک مجله طنز رادیویی بیان کرد: یکی از برنامه‌های جدید ما ساخت مجله‌ای رادیویی است که در آن فضای یک تحریریه شبیه‌سازی شده است. این تحریریه  متشکل از سردبیر، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و سایر عوامل است که زمان آن در حدود ۴۵ دقیقه است و عصرهای پنجشنبه روی آنتن می‌رود وسعی شده متناسب با نیاز مخاطب و با نگاهی انتقادی به موضوعات اجتماعی بپردازد.

محمدزاده  با بیان اینکه اجرای این مجله طنز را علی زراندوز بر عهده دارد اضافه کرد: ۹ نویسنده روی تولید محتوایی این مجله طنز رادیویی با تهیه‌کنندگی احسان زارع  کار می‌کنند که از پنجشنبه ۱۴ تیر ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود.

وی با اشاره به برنامه «باشگاه ستاره‌ها» که پیش از این هم از شبکه پخش می‌شد، توضیح داد: عنوان این برنامه باقی می‌ماند اما با شروع فصل تابستان رویکرد آن تغییر می‌کند. رویکرد این برنامه تعاملی و قرار است در آن با چهره‌های حوزه‌های مختلف گفت‌وگو شود و پخش آن هم به پنج شنبه‌ها منتقل می‌شود.

محمد زاده یادآوری کرد: برنامه «پارک ساعی» نیز برنامه‌ای است که برترین‌های مسابقه «یک، دو، صدا» در آن حضور داشتند و در برنامه تابستانی قرار است برندگان بخش  «برپاخند» در این مسابقه برنامه‌هایی برای «پارک ساعی» داشته باشند. ضمن اینکه برنامه طنز کوتاه«خندونک»  نیز هر روز صبح  از رادیو ایران پخش خواهد شد.

محمدزاده با اشاره به برنامه‌های گروه فرهنگ و اندیشه شبکه رادیویی ایران گفت: در برنامه «تالار آیینه» که روزهای یکشنبه و سه شنبه پخش می‌شود، کتاب‌هایی پیرامون مدیریت اوقات فراغت، همچنین رمان‌ها و داستان‌های برگزیده معرفی می‌شود. همچنین «فرهنگ مردم» به معرفی بازی‌های محلی می‌پردازد و در «کافه هنر» درباره کلاس‌های فرهنگی، برنامه‌های فرهنگسراها در تابستان، کتابخوانی و مکان‌های گردشگری صحبت می‌شود. برنامه روزانه «نیشدارو» با موضوع چگونگی گذراندن اوقات فراغت شوخی می‌کند و به ترویج فرهنگ صحیح این اوقات می‌پردازد و در «حوض نقره» فیلم‌های فاخر ایرانی معرفی می‌شود. ضمن اینکه در برنامه‌های «راه شب» موضوعات کتابخوانی، گردشگری داخلی، معرفی اماکن فرهنگی، موزه‌ها جهت بازدید و کنکاش مخاطبین و اوقات فراغت  مطرح می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های گروه جامعه این شبکه رادیویی گفت: در برنامه «ردپای حادثه» پرونده‌ای در خصوص اوقات فراغت تشکیل شده است. ضکن اینکه در «ایران را بشنویم» با مسئولان حوزه اوقات فراغت گفت‌وگو خواهد شد.

مدیر رادیو ایران  تصریح کرد: برنامه «میزبان» که توسط گروه دانش و اقتصاد تهیه  می‌شود، با حضور کارشناسان  میزگردی درباره مدارس فوتبال برگزار می‌کند. دو برنامه  «نمودار»  و «خاص باشید» به موضوع کارآفرینی و کارگاه‌های آموزشی تفریحی می‌پردازد و موضوعات کلاس‌های ایده پردازی، طرح مهارت آموزی دربرنامه روزانه «رهاورد» مطرح می‌شود. «سیاره آبی» برنامه تخصصی محیط زیست به طبیعت گردی مسئولانه و«راهی به آبادی» به معرفی جاذبه‌های گردشگری روستایی  به دانش آموزان می پردازد.

محمدزاده در پایان به برنامه ایرانشهر اشاره کرد و گفت: برنامه ایرانشهر از برنامه‌های فاخر و ارزشمند عصرگاهی رادیو ایران است که با نقش آفرینی «کمال همنشین»  هر روز عصر به مدت دو ساعت ارتباطی صمیمی با مخاطبین بر قرار می‌کند. ایرانشهر مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده برنامه‌ای تعاملی است و هر روز به یکی از نقاط کشور سفر می‌کند و با هنرمندی تیپ‌های شناخته شده خود صدای رادیو ایران را به گوشه و کنار کشور می‌رساند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.