شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲

اکران «چاووش؛ از درآمد تا فرود» در گروه «هنر و تجربه» از اواسط تیر

فیلم مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود»

سینماپرس: فیلم مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» به کارگردانی آرش رییسیان و هانا کامکار از اواسط تیرماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران می شود.

به گزارش سینماپرس، فیلم مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» به کارگردانی آرش رییسیان و هانا کامکار از اواسط تیر در گروه «هنر و تجربه» اکران می شود. این مستند که پروژه تصویری در حوزه موسیقی است از سال ۸۱ وارد مرحله تولید شد که پاییز سال گذشته برای اعضای کانون چاووش و برخی هنرمندان سرشناس دیگر نمایش داده شد.

این مستند روایت مستندی از جوانان موسیقیدان در دهه پنجاه خورشیدی است که تلاش داشتند گونه‌ای دیگر به موسیقی ایرانی بنگرند. در این مستند روند شکل گیری ۲ گروه «شیدا» و «عارف» و در ادامه تشکیل کانون چاووش و در نهایت دلایل از هم پاشیدگی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این مستند افرادی چون محمدرضا شجریان، زیدالله طلوعی، علی اکبر شکارچی، بیژن کامکار، حسین علیزاده، اردشیر کامکار، حمید متبسم، ارشد تهماسبی، شهرام ناظری، ارژنگ کامکار، هنگامه اخوان، عبداانقی افشارنیا، سعید فرج پوری، جمشید عندلیبی، محمد فیروزی، صدیق تعریف، مجید درخشانی، پشنگ کامکار، قشنگ کامکار، جمال سماواتی و هادی منتظری نکات مختلفی را درباره کانون چاووش عنوان می کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.