جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

در سینمای ایران وقتی ۵۰ ساله شوید کنارتان می‌گذارند

 محسن زهتاب

سینماپرس: یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: «بسیاری از پیشکسوتان سینما خانه نشین شده اند و در مشکلات مالی و اقتصادی غوطه ور شده اند. با وضعیت فعلی و روابطی که در سینما وجود دارد هیچ امیدی به تغییر در این هنر نیست.»

به گزارش سینماپرس، محسن زهتاب، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با یک خبرگزاری گفت: بودجه محدودی برای تولید آثار سینمایی در نظر گرفته می‌شود و تهیه کنندگان ترجیح می‌دهند این بودجه کم را بین خود و دوستانشان تقسیم کنند. این بودجه صرفاً مخصوص چندین بازیگر محدود است و بقیه بیکار هستند.

بازیگر سریال "مریم مقدس" درخصوص فعالیت خود در عرصه بازیگری در سال ۹۷ گفت: متاسفانه در سال جدید هیچ پیشنهادی برای بازی در سینما و بازیگری نداشته ام. به تصور من کمبود بودجه باعث شده که من و امثال بیکار باشیم.

وی در ادامه افزود: بودجه محدودی برای تولید آثار سینمایی در نظر گرفته می‌شود و تهیه کنندگان ترجیح می‌دهند این بودجه کم را بین خود و دوستانشان تقسیم کنند. این بودجه صرفاً مخصوص چندین بازیگر محدود است و بقیه بیکار هستند.

بازیگر فیلم "ملک سلیمان" درباره وضعیت کنونی سینما تاکید کرد: سینمای ایران رویه عجیبی را پی گرفته که در هیچ جای جهان سابقه ندارد. به طور معمول بازیگر وقتی به دوره میانسالی می‌رسد پیشنهادات چندین برابر می‌شود و همه سعی می‌کنند از وی یاد بگیرند، اما در ایران این وضعیت برعکس است و شما وقتی پنجاه ساله شوید کنارتان می‌گذارند.

وی با اشاره به وجود رابطه در سینما افزود: در سینمای این روزها بعد از یک سنی شما محو می‌شوید. تهیه کنندگان به جای استفاده از بازیگران باتجربه عمو و خاله و عمه خودشان را در نقش‌های میانسال می‌گذارند.

بازیگر سریال "پدر سالار" سینمای فعلی را خالی از محتوا خواند و اشاره کرد: سینمای ایران محلی برای بازیگرانی با چشم و ابروی زیبا شده است. به این وضع به تولیدات کنونی اثر سینمایی نمی‌گویند، زیرا هیچ هنری در سینمای امروز وجود ندارد. همه داستان به یک دختر و پسر ختم می‌شود و مشخص است که مخاطب باید از دیدن این آثار تکراری خسته شود.

زهتاب با اشاره به غیبت چند ساله خود از سینما خاطرنشان کرد: بیکاری فقط شامل حال من می‌شود. بسیاری از پیشکسوتان سینما خانه نشین شده اند و در مشکلات مالی و اقتصادی غوطه ور شده اند. با وضعیت فعلی و روابطی که در سینما وجود دارد هیچ امیدی به تغییر در این هنر نیست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.