یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶

طرح مشکلات صنعت خودروسازی در «به اضافه مستند»

 برنامه «به اضافه مستند»

سینماپرس: قسمت جدید برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «تهران تقاطع سئول» به روی آنتن شبکه مستند می رود.

به گزارش سینماپرس، شصت و هفتمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «تهران تقاطع سئول» ساخته سیاوش سرمدی روی آنتن شبکه مستند می رود.

در این قسمت و پس از پخش مستند، حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا عضو کمیسیون صنعت مجلس و معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مهمان برنامه هستند و با موضوع خودروسازی در کشور، مشکلات این صنعت و راهکارهای بهبود اوضاع صحبت خواهند کرد.

در این قسمت از نماینده‌ خودروسازان نیز دعوت شده بود تا در برنامه حضور داشته باشد اما بنا به دلایلی نامعلوم ساعتی قبل از ضبط، از حضور در برنامه انصراف دادند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.  

مستند «تهران تقاطع سئول» روایتی متفاوت و تاریخچه‌ای جامع از صنعت خودروسازی در ایران و کره‌جنوبی است و نگاهی موشکافانه به این صنعت از سال های گذشته تا امروز دارد. در بخش مهمی از این مستند، صنعت خودروسازی ایران با کره‌جنوبی مقایسه شده و دلایل پیشرفت این صنعت مهم در کشور کره‌ جنوبی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بسیاری از مدیران و دست‌اندرکاران صنعت خودروسازی این ۲ کشور در برابر دوربین سیاوش‌ سرمدی حاضر شدند و از نگاه خود به این صنعت و دلایل پیشرفت یا پسرفت آن در کشورشان صحبت کردند.

حتما این جمله را بارها شنیده‌اید که صنعت خودروسازی در ایران و کره جنوبی با هم آغاز شده است ولی امروزه پیشرفت کره‌ جنوبی در این زمینه قابل مقایسه با ایران نیست. تاکنون کسی به این سوال مهم پاسخ نداده است که دلیل این تفاوت در چیست و مسیری که ایران و کره در خودروسازی طی کرده‌اند چه تفاوتی با یکدیگر داشته است؟ چرا شرکت‌های خودروسازی کره‌جنوبی توانسته‌اند سهمی از بازار جهانی خودرو را در اختیار بگیرند؟ مستند «تهران تقاطع سئول» تلاش می‌کند به پرسش‌های این حوزه پاسخ بدهد. این مستند، این هفته مهمان شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» خواهد بود.

«برنامه به اضافه مستند» با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۲۹ خرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه ساعت ۹ و جمعه ۱ تیر ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.