یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶

ابوالفضل پورعرب:

در آسمان سینمای ایران ستاره وجود ندارد

ابوالفضل پورعرب

سینماپرس: ابوالفضل پورعرب بابیان اینکه ستاره بودن و سوپراستار بودن باید تعریف شود، گفت: مردم تصمیم می‌گیرند چه کسی در فضای سینما و تلویزیون ستاره شود. این را هم بگویم در آسمان سینمای ایران ستاره وجود ندارد. خود من هم هیچ‌وقت ستاره نبودم و فقط بازیگر بودم.

به گزارش سینماپرس، ابوالفضل پورعرب به بهانه پخش سریال «زیرزمین» در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه آی‌فیلم، با این شبکه گفت‌وگو کرده است.

پورعرب درباره ستاره بودنش در عرصه سینما و تلویزیون ابراز کرد: ستاره شدن ربطی به فضای مجازی و صحبت‌های خود فرد ندارد. بازیگر کارش بازی کردن است و فیلمی را بازی می‌کند. این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی ستاره شود و ستاره شدن یک بازیگر فقط و فقط به مردم مربوط است. دوستانی که الآن ستاره سینما و تلویزیون هستند خیلی سختی کشیدند و فقط صرف بازی کردن، ستاره نشدند. این را هم بگویم در آسمان سینمای ایران ستاره وجود ندارد. خود من هم هیچ‌وقت ستاره نبودم و فقط بازیگر بودم. سوپراستار و ستاره بودن باید تعریف ‌شود.

بازیگر فیلم سینمایی «عروس» در واکنش به اینکه با بازی در این فیلم توانست گیشه آن روزهای سینما را به دست بگیرد، گفت: اگر من این‌قدر مهم بودم و بازتاب بازیگری من این‌قدر مهم بود، در موقع بیماری‌ام یک سر به من در بیمارستان می‌زدند. دیگر بیماری سرطان شوخی نیست که به ما بی‌توجهی بشود. من نگفتم هیچ‌وقت بازی نمی‌کنم اما فقط در کارهای دوستانم بازی می‌کنم. دلیلش هم این نیست که نمی‌توانم بازی کنم. شیرینی سینما و آن عطش فیلم بازی کردن برای من کم‌ شده ‌است.

پورعرب از بی‌مهری‌های همکارانش نیز گلایه کرد و گفت: خسته شده‌ام از بس شنیدم که من ایدز دارم، بیماری خاص دارم و ... حتی هیچ‌کدام از همکاران من در دوران بیماری‌ام از من دلجویی نکردند و حتی خبر مرگ من پخش شد و خیلی باعث آزردگی خاطرم شد. در این سینما خیلی تلاش کردم و خیلی جاها پشیمان شدم ولی نمی‌توانستم به خانواده‌ام بگویم که من اشتباه کردم که وارد عرصه بازیگری شدم.

وی ادامه داد: من آن دوران که فعالیت بیشتری می‌کردم دلم می‌خواست یکی مانند ابوالفضل پورعرب بیاید تا از او صحبت شود و کم‌کم از شهرت ترسیدم. من برای این‌همه حادثه به دنیا نیامده بودم و آرامش بیشتری می‌خواستم در زندگی. الآن بعضی وقت‌ها تیزر فیلمم که در گذشته بازی کردم پخش می‌شود؛ اما هیچ اسم و تصویری از من نیست و همه این‌ها برای من ناخوشایند است.

بازیگر سریال «زیرزمین» از نحوه ورودش به عرصه بازیگری گفت: سال ۶۰ وارد تلویزیون شدم و چهار سال در برنامه سینما تئاتر به‌عنوان دستیار کارگردان کار کردم. بعد یک تئاتر کار کردم که دو سال طول کشید. من به سینما فکر نمی‌کردم چون احساس می‌کردم موضوع محالی است. خودم را آزار نمی‌دادم و فکر می‌کردم سینما قد و قواره و پتانسیل خودش را می‌خواهد. فیلم مرز را که به من پیشنهاد دادند، یک نقش کوتاهی داشتم که مدت‌ها خوابم نمی‌برد و آخرش هم ‌بازی نکردم.

پورعرب درباره حضورش در فیلم «عروس» توضیح داد: وقتی با بهروز افخمی درباره فیلم سینمایی «عروس» صحبت کردم، به من گفت جسارت را در تو می‌بینم و بعد فیلم‌نامه عروس را به من داد. ابتدا ترسیده بودم از قبول این کار اما با خودم گفتم از پس این کار برمی‌آیم. بعد از دو یا سه ماه، قرارداد عروس را بستم که قراردادم در آن موقع سی‌هزار تومان بود. نیکی کریمی را از خودم حرفه‌ای‌تر می‌دیدم چون ایشان یک فیلم قبل از من بازی کرده بود و کمتر از من دلهره داشت. بهروز افخمی با من صحبت کرد و خیلی به من کمک کرد.

بازیگر فیلم سینمایی «عروس» افزود: فیلم سینمایی عروس برای من یک تعصب است. اصلاً به شهرت فکر نمی‌کردم و دوست نداشتم آدم مشهوری بشوم و این حجم از جنجال را در خودم نمی‌دیدم.

وی درباره مشغولیتش در این روزها گفت: الآن در سریال ۸۷ متر کیانوش عیاری بازی می‌کنم که سریال اجتماعی و خانوادگی خوبی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.