شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳

شهرام شکوهی:

فضای موسیقی فست فودی شده است

کنسرت شهرام شکوهی در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر

خبرگزاری میزان: خواننده موسیقی پاپ گفت: اولین قطعه ای که قرار است منتشر کنیم "سختش نکن" نام دارد که متن آن را مهیار معصومی سروده است، همچنین به دنبال برگزاری کنسرت در تیرماه هستم که تاریخ دقیق آن تاکنون مشخص نشده است.

شهرام شکوهی خواننده موسیقی پاپ  درباره فعالیت های کنونی خود گفت: چند قطعه برای انتشار دارم که در مرحله تنظیم قرار دارند، تعداد قطعات زیاد است و اولین قطعه ای که قرار است منتشر کنیم "سختش نکن" نام دارد که متن آن را مهیار معصومی سراییده است.

وی در همین راستا افزود: به دنبال برگزاری کنسرت در تیرماه هستم که تاریخ دقیق آن تاکنون مشخص نشده است. پس از انتشار چند قطعه درصدد برگزاری کنسرت در استان ها نیز هستم.


این خواننده درباره تاثیر تکنولوژی در موسیقی امروز اظهار کرد: همه چیز تابع تکنولوژی است و موسیقی را سطحی تر کرده است یعنی سطح تفکری که مخاطب نسبت به یک اثر در گذشته داشته امروز در درجه پایین تری قرار دارد.

شکوهی به نقش کپی رایت اشاره کرد و افزود: شما فکر کنید در صنعتی کار می کنید که خروجی آن برای شما عایدی نداشته باشد در این صورت معلوم نیست تا چه زمانی بتوانید در این عرصه ادامه دهید. در موسیقی کالایی تولید می کنید و بابت شنیدن آن پولی پرداخت نمی شود به عبارتی اگر از این صنعت کنسرت آن را هم بگیرند دیگر کاری برای خواننده در این صنعت وجود ندارد.

وی درباره فضای فعلی و جایگزینی انتشار قطعه به جای آلبوم توضیح داد: دسترسی آسان مخاطب به قطعات موسیقی باعث کم شدن انتشار آلبوم بین خوانندگان شده است همچنین در چنین وضعیتی خواننده اثرش را چه به صورت آلبوم یا به صورت تک قطعه وارد بازار کند عایدی برای او نخواهد داشت. البته انتشار آلبوم باعث می شود چند اثر از خواننده که به صورت تک قطعه شنیده می شود شنیده نشود. بنابراین خواننده یا هنرمند ترجیح می دهد که تمامی آثارش را به صورت تک قطعه منتشر کند تا شنیده شود.


خواننده "دل دیوونه" با اشاره به تعامل خواننده و مخاطب در کنار هم بیان کرد: صد در صد خواننده و مخاطب در بالا بردن سطح سلیقه یکدیگر موثر هستند. به نظر من کار در موسیقی امروزه فرمایشی، دستوری و مخاطب محور شده است. در واقع مخاطب به دنبال اثری می رود که ساده به دست آورد. وضعیت کنونی مانند مقایسه غذای سنتی و اصیل با غذای فست فود است. غذای اصیل و سنتی را همه دوست دارند اما چون تهیه آن سخت است مردم سرو فست فود را بر غذای اصیل ترجیح می دهند.

شکوهی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قصد دارم آثار خود را به صورت تک قطعه منتشر کنم و احتمالا در آینده تمام قطعات منتشر شده را در قالب یک آلبوم گرد آوریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.