سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴

«الیور استون» پس از بازگشت از ایران چه گفت؟

الیور استون

سینماپرس: الیور استون پس از سفرش به ایران گفت: از موزه وحشتناک شکنجه‌های ساواک بازدید کردم که یادگاری از آخرین دوران شاه است و از تکنیک‌ها و آموزش های سازمان سیا بهره می برد.

به گزارش سینماپرس، الیور استون در فیس‌بوک پس از سفر به ایران نوشت: من ١٠ روز پیش برای سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در ایران بودم. جشنواره ای با بیش از ٣٠٠ فیلم از آسیای مرکزی، عراق، ایران، آلمان، روسیه و سایرین...

ایران کشوری است زیبا با مردمی خونگرم و فرهنگ و تاریخی که ٢٥٠٠ سال قدمت دارد. آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی، این سه کشور خطرناک و پرنفوذ، تقریباً هر روزه ایران را به دلایل خیالی مورد حمله لفظی قرار می دهند حال آنکه ما به روح توافق بین المللی سال ٢٠١٥  پایبند نیستیم.

ارتباطات بانکی با غرب هنوز هم برای ایران بسیار مشکل است. سعی شده اطمینان حاصل شود که پول به آنها نمی‌رسد، با این حال آنها از عهده مشکل برآمده اند (شاید از بازار سیاه؟) و در بازار مرکزی بزرگ و قدیمی، اجناسی از بیشتر نقاط جهان دیده می شود.

همچنین از موزه وحشتناک شکنجه‌های ساواک بازدید کردم که یادگاری از آخرین دوران شاه است و از تکنیک‌ها و آموزش های سازمان سیا بهره می برد.

از موزه صلح هم بازدید کردم که یادبود ساده ولی پراهمیت سلاح های شیمیایی است که در جنگ عراق در سال ١٩٨٠-١٩٨٨  ٦٠هزار سرباز ایرانی را کشت و ٢٠٠هزار مجروح به جای گذاشت. جنگی که  صدام حسین، متحد آن روزهای ما، در آن با مساعدت ما از سلاح های کشتار جمعی، گاز خردل و امثالهم برای حمله به ایران استفاده کرد. من همچنین با مجروحان سلاح های کشتار جمعی ملاقات کردم. شوکه‌کننده بود. و آن وقت ما در سوریه و عراق استفاده از سلاح کشتار جمعی را به طرف مقابل نسبت می‌دهیم. ما عاشق جنگ شیمیایی هستیم، البته با واسطه. خیلی حال بهم زن است.

چندان که در کنفرانس خبری ام گفتم آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی به برنامه فعلی شان برای تجزیه سوریه، انهدام ایران و حتی فراتر از این، ویران کردن خاورمیانه ادامه می‌دهند. اینها خیلی مخوف است ولی همگی دستاورد بازی‌ای است که از دوران بوش طرح‌ریزی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.