یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

مستندی از چهره ماندگار موسیقی کشور روی آنتن تلویزیون

 مستند «ابوایست»

سینماپرس: در پنجمین قسمت از ویژه برنامه «پرتره»، مستند «ابوایست»، پرتره‌ای از مجید انتظامی به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش سینماپرس، در پنجمین روز از هفته هنر انقلاب مستند «ابوایست» مهمان ویژه برنامه «پرتره» می شود. این مستند، پرتره‌ای از مجید انتظامی، آهنگساز و نوازنده معاصر و معروف کشور است که به کارگردانی امیر صادق‌محمدی و تهیه‌کنندگی مرکز مستند سوره تولید شده است و ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۶ فروردین از شبکه مستند پخش می شود.

مهمان این قسمت از برنامه، پیروز ارجمند، موسیقی‌شناس، آهنگساز و مدیر سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد است که پیرامون شخصیت هنری انتظامی صحبت می کنند.

مجید انتظامی از آهنگسازان و نوازندگان برجسته سینمای ایران است. او با دریافت ۴ سیمرغ بلورین برای فیلم‌های «بای سیکل ران»، «روز واقعه»، «آژانس شیشه‌ای» و «دیوانه‌ای از قفس پرید» برنده بیشترین سیمرغ بلورین در بخش بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر است.

در کارنامه هنری این هنرمند معاصر، بیش از ۸۰ اثر موسیقی فیلم، آلبوم موسیقی، سمفونی و ... دیده می‌شود. در سال ۱۳۸۹، او به عنوان چهره ماندگار در هشتمین همایش «چهره ماندگار کشور» شناخته شد و در سال ۱۳۹۳ نیز به عنوان جهادگر عرصه فرهنگ و هنر، نشان افتخار دریافت نمود.

مستند «ابوایست» روایتی از زندگی هنری و شخصی مجید انتظامی است. واژه «اُبوایست» به معنی نوازنده ساز «اُبوا»، از سازهای تخصصی مجید انتظامی است و نام مستند بر همین اساس انتخاب شده است.

ویژه برنامه هفت قسمتی «پرتره»، محصول سازمان سینمایی حوزه هنری است که به تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی سید مهدی موسوی و صادق شهربانویی تولید شده است. این برنامه به مناسبت هفته هنر انقلاب و به منظور گرامیداشت چهره‌های هنرمند انقلابی از روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین هر شب ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.