سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۶

بازدید جمعی از هنرمندان از یک موسسه نگهداری معلولین

موسسه خیریه «فدک باغ رضوان» - جمشید مشایخی

سینماپرس: در بازدیدی که تعدادی از هنرمندان سینما و تئاتر از موسسه خیریه فدک باغ رضوان داشتند، آمفی تئاتر این موسسه به نام جمشید مشایخی نامگذاری شد.

به گزارش سینماپرس، جمشید مشایخی، داریوش فرهنگ، گوهر خیراندیش، مهری آل آقا، داود منفرد، پوری بنایی و محمدرضا طالقانی از موسسه خیریه «فدک باغ رضوان» بازدید کردند و در این بازدید سالن آمفی تئاتر این خیریه به پاس تلاشهای جمشید مشایخی به نام وی نامگذاری شد.

جمشید مشایخی بازیگر سینما و تئاتر طی سخنانی گفت : اینکه گروهی با عشق و علاقه به کشور و ملت ایران عاشقانه به هموطنان خود  کمک و خدمت می کند بسیار ارزشمند است و نشان می دهد که ما فرزندان کوروش و فردوسی بزرگ هستیم.

وی با اشاره به اینکه کمک به هم نوع ریشه در فرهنگ و ادبیات ما دارد  افزود : در این میان کمک به افراد کم توان و معلول ارزش بسیار بالاتر والاتری دارد و من دست همه کسانی که به کودکان معلول خدمت می کنند را با همه وجود می بوسم.

داریوش فرهنگ نیز گفت: کمک به دیگران نیاز به یک وسعت نگاه دارد اما باید  بدانیم که کودکان معلول نیازمند توجه هستند و نه ترحم البته نگهداری از کودکان معلول کار آسانی نیست و باید  قدردان موسساتی باشیم که از این کودکان نگهداری می‌کنند.

فرهنگ ادامه داد : همه ما باید برای نوع  دوستی  و تقسیم شادی تلاش کنیم و افراد کنار دست خود را نیز ببینیم.

گوهر خیر اندیش نیز طی سخنانی گفت : همه ما باید تا آنجایی که می توانیم به هموطنان خود و بخصوص افراد نیازمند کمک کنیم زیرا هرچقدر که دولت تلاش کند و هموطنان یاری کنند اما بازهم افراد نیازمند وجود دارند.

خیر اندیش با اشاره به اینکه ما کشورغنی هستیم افزود : هرچند خیریه های مختلف در موضوعاتی مختلف تلاش می کنند اما دولت نیزباید کمکهای خود را مستمر ادامه بدهد تا هر روز به سمت بهبودی حرکت کنیم.

وی ادامه داد : کمک کردن حتما نباید مادی باشد بلکه می توان با ابراز محبت و نوازش کردن یک کودک معلول نیاز عاطفی او را فراهم کرد هرچند معلولیت افراد باعث ناراحتی و حزن می شود اما اینکه می بینیم  گروهی هستند که به این افراد و کودکان توجه می کنند باعث خوشحالی است.

پوری بنایی نیز گفت : من همیشه برای کار خیر حاضر هستیم و اگر بدانم که حضورم می تواند  در هر خیریه مثمر ثمر باشد اصلا دریغ نمی کنم.

محمدرضا طالقانی نیز گفت : خدمت به افراد معلول سعادتی است که نصیب هر فردی نمی شود و هر فردی که بتواند به کودکان معلول خدمت کند افتخاربزرگی نصیبش شده است زیرا کودکان معلول فرشته هستند.

موسسه خیریه «فدک باغ رضوان» از بیش از  ۳۰۰ نفر از  دختران معلول بالای ۱۴ سال نگهداری می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.