دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵

«تهران-دمشق»؛ جدیدترین فیلم مستند صدری‌نیا

علی صدری‌نیا

سینماپرس: «تهران-دمشق» ریشه‌های اجتماعی اعتراضات گروهی از مردم تا شکل‌گیری بحران در سوریه را جستجو می‌کند و تلاش دارد تصویری از وضعیت مردم شهرهای مختلف سوریه را پس از گذشت ۷ سال از جنگ ارائه کند.

به گزارش سینماپرس، علی صدری‌نیا کارگردان مستندهای «قائم مقام» و «زخم تازه» در جدید ترین اثرش سراغ بحران در منطقه رفته است. «تهران-دمشق» نام جدیدترین فیلم مستند صدری‌نیا است.

«تهران-دمشق» با محوریت موضوعات اجتماعی بحران و جنگ در منطقه تولید شده است. تا کنون مستندهای بسیاری درباره حضور داعش و جنگ افروزی آن ساخته شده است اما اینبار دوربین مستندساز به پشت جبهه‌های مقاومت رفته و وضعیت مردم در شهرهای مختلف سوریه را از زبان خودشان روایت کرده است. این مستند ریشه‌های اجتماعی اعتراضات گروهی از مردم تا شکل‌گیری بحران در سوریه را جستجو می‌کند و تلاش دارد تصویری از وضعیت مردم شهرهای مختلف سوریه را پس از گذشت ۷ سال از جنگ ارائه کند. روایت این مستند در فضای اجتماعی ایران و سوریه در رفت و آمد است و به برخی اتفاقات داخلی کشورمان نیز می‌پردازد.

تصویربرداری «تهران-دمشق» در شهرهای مختلف سوریه تمام شده اما همچنان بخشی از تصویربرداری‌های ایران و تهران باقی مانده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.