سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱

فیلم هایی که امسال فرصت اکران نیافتند

سالن سینما

سینماپرس: از مجموعه تولیدات سینمایی سال های ۹۴ و ۹۵ تعداد ۲۲ فیلم در سال جاری امکان اکران را بدست نیاورده و به این ترتیب ۱۰۰ فیلم بلند سینمایی چشم انتظار اکران در سال آینده خواهند بود.

به گزارش سینماپرس، با نزدیک شدن به اکران نوروز،   پخش‌کنندگان فیلم های سینمایی به فکر اکران فیلم هایی هستند که در جشنواره سی و ششم به نمایش درآمدند. این در حالی است که برخی از فیلم هایی که در جشنواره سی و پنجم هم به نمایش درآمدند، هنوز فرصت اکران عمومی به دست نیاورده‌اند حتی برخی از آثار از سال ۹۴ باقی مانده است و با توجه به گزینه‌های اکران نوروز ۹۷ می توان گفت که این فیلم‌ها حداقل تا سه چهار ماه آینده هم شانسی برای اکران نخواهند داشت.

با پایان جشنواره سی و ششم جشنواره فیلم فجر، بسیاری از منتقدان و کارشناسان اکران با توجه به کیفیت فیلم ها پیش بینی کردند که سال ۹۶ از لحاظ فروش فیلم ها سال چندان موفقی نخواهد بود و با کاهش مخاطب مواجه شدیم گرچه سازمان سینمایی مدعی شد که فروش فیلم ها در سال ۹۶ افزایش داشته و رکورد شکست اما با کاهش مخاطب مواجه شد  و اگر چند فیلم کمدی نبود فروش فیلم‌ها به مراتب افت می‌کرد.  

اما با توجه به سرعت اکران فیلم‌ها در سال ۹۶ تعدادی از فیلم‌ها از اکران بازماندند این درحالی است که فیلم هایی که سال ۹۴ هم تولید شدند هنوز امکان اکران در سینماها را نیافتند که از جمله می توان به «به دنیا آمدن»، «خماری»، «سمفونی تولد»، «فراری»، «هما کی میاد؟ » و «یادم تو را فراموش» است.  

فیلم های «ایستگاه اتمسفر» به کارگردانی جعفری، «بن بست وثوق» وحید کاویانی، «بی حساب» مصطفی احمدی، «پشت دیوار سکوت» ساخته مسعود جعفری جوزانی، «ترومای سرخ» اسماعیل میهن دوست، «چراغ‌های ناتمام» مصطفی سلطانی و «خرگیوش»  مانی باغبانی، «سوفی و دیوانه» مهدی کرم‌پور، «سرطان» حسین شهابی، «سهیلا شماره ۱۷» محمود غفاری، «کوپال» کاظم ملایی، «لابی» محمد پرویزی، «ماه گرفتگی» مسعود اطیابی، «مرداد» بهمن کامیار و «نیمکت» فلورا سام جزو فیلم هایی هستند که با گذشت یک سال از نمایش آنها در جشنواره فجر، همچنان فرصت اکران را بدست نیاوردند.

فیلم سینمایی «کاناپه» ساخته کیانوش عیاری نیز به دلیل عدم انجام تغییرات لازم برای دریافت پروانه نمایش در بلاتکلیفی به سر می برد.  

می‌توان حدس زد که با توجه به این مهم که تعدادی از آثار تولید شده در جشنواره امسال رونمایی نشد و تعدادی از فیلم‌های کمدی نیز به جشنواره ارائه نشد تعداد تولیداتی که در سالن‌های سینما اکران نشده بیش از ۱۰۰ فیلم خواهد بود.

* خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.