دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

دلیل حذف «روز عقیم» از جدول جشنواره تئاتر فجر

اداره کل هنرهای نمایشی

سینماپرس: اداره کل هنرهای نمایشی درباره اجرا نشدن نمایش «روز عقیم» که قرار بود امروز دوشنبه دوم بهمن ماه در قالب جشنواره تئاتر فجر به صحنه برود، توضیحاتی را ارایه داد.

به گزارش سینماپرس، در این توضیح آمده است:

«شورای ارزشیابی و نظارت که بنا به تصریح قانون، مسئول صدور پروانه اجرای نمایش ها است. در مورد نمایش «روز عقیم» در زمان اجرای عمومی نکاتی از سوی شورای ارزشیابی و نظارت برای اصلاح به گروه اعلام شد که در مواردی به صورت کامل اعمال نشد. ستاد جشنواره تقاضای حضور نمایش در جشنواره را بر اساس اجرای عمومی آن در دستور کار قرار داد و اثر  برای حضور در بخش مرور انتخاب گردید. به روال تمامی جشنواره ها، چنانچه اثری واجد نکات اصلاحی در زمان اجرای عمومی باشد پیش از جشنواره مجددا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

ارزیابی مجدد نمایش «روز عقیم» منجر به این تصمیم شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی گردید که اجرای نمایش در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتفی بوده و برای این نمایش پروانه اجرا در جشنواره صادر نمی گردد.

ضمن پوزش از تماشاگران محترمی که بلیت نمایش را خریداری کرده اند به اطلاع می رساند ظرف ۴۸ ساعت هزینه این عزیزان عودت داده خواهد شد.

صدور پروانه اجرای نمایش توسط شورای ارزشیابی و نظارت مبتنی بر تعامل این شورا با هنرمندان بوده و هست و امید است هنرمندان محترم با در نظر گرفتن تمامی شرایط و مولفه ها امکان این تعامل را ارتقا بخشند. »
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.