سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰

بلیت‌های ۵ نمایش جشنواره تئاتر فجر فروخته شد

جشنواره تئاتر فجر

سینماپرس: بلیت‌های ۵ نمایش دوره سی و ششم جشنواره بین‌المللی تئاترفجر ۱۲ ساعت بعد از گشایش سایت به فروش رفت.

به گزارش سینماپرس، نمایش «صد سال تنهایی» آتیلا پسیانی، اولین نمایشی بود که تمام بلیت‌هایش فروخته شد.

همچنین آتیلا پسیانی، خیل‌نژاد، گووستاو سیریاکو، جاسیم هیندی، رضا ثروتی: کارگردان‌هایی که در روز اول تمام بلیت‌های تئاترشان فروخته شد.

ظرفیت سه نمایش ایرانی و دو نمایش خارجی در ساعات اولیه فروش بلیت‌های سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تکمیل شد.

ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته، ۲۵ دی‌ماه فروش بلیت‌های تئاتر فجر توسط سایت ایران نمایش آغاز شد و «صد سال تنهایی» به کارگردانی آتیلا پسیانی نخستین نمایشی بود که تمامی بلیت‌هایش توسط مخاطبان جشنواره تئاتر، در همان ساعت‌های ابتدایی خریداری شد. این نمایش یکی از تولیدهای جدید عرصه تئاتر است که اولین اجرایش را در جشنواره تئاتر فجر به صحنه می‌برد و هفتم بهمن‌ماه، ساعت ۱۸ در سالن استاد سمندریان میزبان مخاطبان خود است.

اشکان خیل‌نژاد دومین کارگردانی است که اثرش مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت و «پسران تاریخ» نیز در کمتر از نیمروز، بلیت‌هایش به فروش رسید. پسران تاریخ در سال ۹۶ دو اجرای موفق را در سالن چهارسوی مجموعه تئاترشهر و سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر پشت سر گذاشت. این نمایش در جشنواره فجر با تک ‌اجرای ۲۸ دی‌ماه در ساعت ۱۸ در سالن سمندریان اجرا می‌شود.

«سفر به یک فلات چین‌خورده» سومین نمایشی است که با استقبال مخاطبان تئاتر فجر مواجه شد. این نمایش که تولید کشور برزیل و به کارگردانی گوستاوو سیریاکو است، نقشه‌ای روی زمین تماشاخانه شبیه‌سازی می‌کند که مخاطب می‌تواند از یک پرسپکتیو هوایی، هولناکترین فاجعه محیط‌زیستی را که بشر در ۱۰۰ سال اخیر رقم زده است مشاهده کند. این نمایش ۵ و ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۵ در پلاتو اجرای مجموعه تئاترشهر، به مدت ۴۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

«رختشویخانه مفاخر» که اول بهمن‌ماه ساعت ۱۵ در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر به مدت ۳۰ دقیقه به صحنه می‌رود، چهارمین نمایشی است که ظرفیتش تکمیل شد. این نمایش فرانسوی به کارگردانی جاسم هیندی، قرائت شعری از مرگ است که با مجموعه‌ای از تصاویر و نقاشی‌ها مثل مناظر، طلسم‌ها و پرتره‌هایی از حیوانات همراه شده است و از دست رفتن سرخوشی زندگی در خاورمیانه را نمایش می‌دهد.

«فهرست مردگان» رضا ثروتی با دو اجرا در جشنواره، پنجمین اثری است که نظر مخاطبان را به خود جلب کرده است. این نمایش که در سال گذشته، به عنوان کار گروهی تئاتر مکث چند اجرا داشته است، برداشتی آزاد از نمایشنامه‌ای به همین نام اثر تادئوش روژه‌ویچاست؛ روایت رهبر ارکستری که درصدد ساخت قطعه‌ای برای مردگان است. فهرست مردگان ۴ و ۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به مدت ۱۲۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ‌به دبیری فرهاد مهندس‌پور از ۲۸ دی‌ماه تا ۹ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.