سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷

علیرضا عصار: موافق تخریب ها نیستم اما حق با مردم است

کنسرت علیرضا عصار در تالار اندیشه

تسنیم: علیرضا عصار خواننده موسیقی پاپ، شب گذشته در جریان کنسرتش مخالفتش با تخریب اموال عمومی را اعلام و در عین حال تاکید کرد که باید به مطالبات مردم جامه‌ی عمل پوشاند.

در روزگاری که خوانندگان اینستاگرامی یک شبِ و همچون قارچ سر برمی‌آورند و ژست‌های سلبریتی شدن می‌گیرند؛ در روزگاری که خوانندگان «یه‌هویی» از در و دیوار سردرآورده‌اند؛ در روزگاری که کنسرت‌های موسیقی پاپ پُر از دست و جیغ و هوراست؛ در روزگاری که ترانه‌های سطحی در اولویت کاری هر خواننده‌ای است...

در چنین روزگاری هنوز باقی مانده خواننده‌ای که قدیمی است، صدایش آشناست، ساده و بی‌آلایش است، شعرهایی با مفاهیم عمیق می‌خواند، خنده‌هایش واقعی است، روی صحنه می‌شود باورش کرد و از گفتنِ حرفی که به آن باور دارد، هیچ ابایی ندارد...

علیرضا عصار خواننده‌ای است که ۲۰ سال از آغاز فعالیت هنریش می‌گذرد و هنوز هم بلیتِ سانس‌های پُرتعداد کنسرتش در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به فروش می‌رسد. دیشب(سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶) در میانه‌های کنسرتش در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی نتوانست در مقابل اتفاق‌های اخیری که در شهرهای مختلف کشور رخ داده، سکوت کند و گفت:

«نظر شخصی‌ام را می‌گویم، به عنوان یک شهروند ایرانی؛ هیچ کدام از ما موافق خیلی از اتفاق‌هایی که در این روزها می‌افتد نیستیم، اتفاق‌هایی مانند شکستن شیشه‌ها و تخریب اموال عمومی، اما نظر شخصی من این است که حق با مردم است. نمی‌خواهم کلیشه‌ای حرف بزنم و نمی‌خواهم شعاری سخن بگویم؛ واقعا واقعا واقعا حق با مردم است و مسئولان در هر سِمتی که هستند باید دقت کنند که این مردم شایستگی‌شان بیشتر از این حرف‌هاست که بخواهند با این همه سختی در کشوری زندگی کنند که ثروت بسیار دارد. »

شب گذشته کنسرت عصار مخاطبان بسیاری را به سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی کشانده بود و تقریبا همه‌ی این مخاطبان هم راضی و لبخند بر لب سالن را ترک کردند.

زهی ها با ویلن هایشان در سمت راست صحنه نشسته بودند و در کنارشان تنها یک نوازنده ویلنسل نشسته و محوریت در برخی از قطعه‌ها هم با او بود. نوازنده پیانو هم در میانه‌ی صحنه جای گرفته بود و دیگر نوازندگان هم هر کدام گوشه‌ای ایستاده یا نشسته بودند. عصار در این اجرا بسیاری از آثار ماندگارش را خواند و در عین حال از میان قطعه‌های آلبوم جدیدش، چند قطعه را اجرا کرد.

همچنین در این کنسرت قطعه‌ای برای آتشنشانان اجرا شد که عصار درباره‌ی این قطعه گفت:‌ «همان زمان که ماجرای پلاسکو رخ داد، این قطعه را ساختم اما فرصت ارائه‌اش فراهم نشد. امروز و با حضور تعدادی از همکارانم این قطعه را برایتان اجرا می‌کنیم. »
پس از سخنان عصار، گروه کودکانِ عضو گروه کُر نامیرا روی صحنه آمدند. عصار پشت پیانو نشست و بچه ها گرداگردش ایستادند همراه او آواز خواندند. همزمان تصاویری از آتشنشانان در سالن پخش شد.

یکی از قطعه‌های جالب این کنسرت «محتسب» بود. برای اجرای این قطعه ترگل خلیفی نوازنده تار روی صحنه آمد تا همراه با ارکستر حاضر بر روی صحنه، این قطعه را اجرا کنند.

در میان کنسرت دیشب آنچه از همه مهمتر بود، کیفیت بالای گروه، صدای رسای خواننده و اشعار پُر مفهوم بود. مخاطبان این کنسرت در عین شنیدنِ موسیقی پاپ، با موسیقی جدی مواجه شدند که پُر از اندیشه بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.