دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

مینا جعفرزاده:

همه پیشکسوتان در وضعیت موجود معذب هستند/این روزها در سینما نقش بزرگترها و خانواده را کمرنگ کرده اند

مینا جعفرزاده

سینماپرس: بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: شاید برای یک شخص تا ۹۰ سالگی هم توانایی برای بازی وجود داشته باشد. وقتی توانایی در فرد وجود دارد اما به حساب نیاید و یا به بازی گرفته نشود، ناراحت کننده است.

مینا جعفرزاده بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره فعالیت های خود در عرصه هنر گفت: در سریال "زندگی از نو" که در شهر تالش فیلمبرداری می شود بازی می کنم، بیشتر بازیگران تئاتر نیز در این سریال همکاری دارند و هر هفته یک بازیگر مهمان در اثر حضور پیدا می کند. خیام وقار کاشانی، ژیلا آل رشاد،  کمند امیرسلیمانی، مجید پتکی، حدیث نیک رو، اکبر معززی، علی انصاریان، پیام احمدی نیا و حسن رستمانی از بازیگرانی هستند که در این اثر بازی می کنند.  
 

مینا جعفرزاده


وی افزود: "زندگی از نو" داستان زوج جوانی است که به شمال می روند و کمپ گردشگری ایجاد می کنند. این مجموعه به مولفه هایی چون محیط زیست و اشتغال زایی می پردازد. مهدی شفیعی تهیه کننده و علی محمد قاسمی کارگردان "زندگی از نو" هستند.

این بازیگر درباره حضور خود در سینما اظهار کرد: بازی در "خوک" به کارگردانی مانی حقیقی را به پایان رساندم که فضای آن و تعامل در کار بسیار خوب، حرفه‌ای و بر اساس اخلاق بود.

جعفرزاده درباره وضعیت سینما علی الخصوص همکاران هم سن و سال خویش اظهار کرد: وضعیت گاهی خوب و گاهی بد است اما همین که عرصه سینما وجود دارد و فیلم در آن ساخته می شود جای شکر دارد. حضور بزرگترها در هر عرصه ای مفید است اما این روزها در سینما نقش بزرگترها و خانواده را کمرنگ کرده اند و معلوم نیست چه سیاستی در سینما وجود دارد. وضعیت بسیار بدی است، همه اقشار پیشکسوت با این وضعیت روبرو هستند و حضورشان کم شده است.

بازیگر "خاله خانم" به محتوای آثار سینمایی بدون توجه به نقش خانواده اشاره کرد و توضیح داد: داستان ها بر اساس شخصیت جوانان و بر محور آنان می چرخد، مخاطبان هم اصلا به سینما فکر نمی کنند چه برسد به اینکه بروند و فیلمی که دلخواهشان نیست تماشا کنند. سینما دلخواه مخاطبان امروز نیست.

مینا جعفرزاده


وی تاکید کرد: همه پیشکسوتان در وضعیت موجود معذب هستند. بازیگری بازنشستگی ندارد و بازیگر تا جایی که توان دارد می تواند کار کند. شاید برای یک شخص تا ۹۰ سالگی هم توانایی برای بازی وجود داشته باشد. وقتی توانایی در فرد وجود دارد اما به حساب نیاید و یا به بازی گرفته نشود ناراحت کننده است. امیدوارم وضعیت فعلی اصلاح شود تا حداقل کسانی که در حال کار هستند وقتی به سن ما رسیدند گله و شکایت نداشته باشند.

جعفر زاده خاطر نشان کرد: برای سری جدید "زیر آسمان شهر" با من صحبت نشده است. اگر پیشنهاد هم بشود به احتمال زیاد قبول نمی کنم چون کاری که قبلا پخش شده برای دفعات بعد لطفی ندارد.

* میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.