جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱

در برنامه "ایران"، ولایتی از سرنگونی داعش می گوید+تیزر

علی اکبر ولایتی

سینماپرس: برنامه «ایران» جمعه ۲۴ آذرماه ساعت ۲۱:۰۰ در گفتگو با مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، نگاهی ویژه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه و جهان اسلام و نقش ایران در سرنگونی داعش خواهد داشت.

به گزارش سینماپرس، این قسمت از مجموعه «ایران» در مسیر برنامه‌های قبلی که با حضور علی‌اکبر ولایتی و دیگر کارشناسان به بررسی و تحلیل وضعیت تمدنی و هویتی ایران می‌پرداخت، گریزی داشته به جایگاه امروز ایران در خاورمیانه و از این رهگذر به بررسی نقش و اهمیت کشورمان در تحولات منطقه از ابعاد مختلف می‌پردازد.

در این گفتگو دکتر ولایتی به طور مفصل به شکل‌گیری گروهک تروریستی داعش، جنایات آن، همکاری‌های ایران با دولت‌های سوریه و عراق برای مقابله با داعش و نقشی که جمهوری اسلامی ایران در نابودی این جریان تکفیری داشته، می‌پردازد.

همچنین در بخش دیگری از این گفتگو دکتر ولایتی به تحقق یافتن و بازیابی تمدن ایرانی و اسلامی و برون‌رفت از تنگناهایی اشاره می‌کند که دشمنان برای کشورمان ایجاد کرده‌اند و راه‌های برون‌رفت از این موانع را در حوزه اقتصاد، اقتصاد مقاومتی و اتکا به توان تولیدکنندگان داخلی، در حوزه دفاع، دفاع مردمی و میلیونی بسیجی و در حوزه صنایع دفاعی نیز خودکفایی عنوان می‌کنند.

برنامه «ایران» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی با حضور دکتر علی اکبر ولایتی و به تهیه‌کنندگی مجید احسانی‌نیک که به صورت ثابت چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۱:۰۰ روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.