دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹

نمایش استخر آقایان در "لیسانسه‌ها۲" و طعنه سروش صحت

سریال لیسانسه های ۲

سینماپرس: قسمت پنجم سریال لیسانسه های ۲، شب گذشته پخش شد. در بخشی از این قسمت شخصیتهای اصلی به استخری می‌روند که همه در آن با لباس حضور دارند.

به گزارش سینماپرس، مجموعه لیسانسه‌های ۲ از شنبه آغاز شد و با اینکه گره های اصلی داستان همچنان ازدواج حبیب و مسعود و بهبودی مازیار است، قصه دیگری به نام ازدواج مازیار به آن اضافه شده است. سروش صحت در همین چند قسمت ابتدایی نشان داده که همچنان استفاده از داستانهای فرعی کوچک را در دستور کار خود قرار داده است، قصه هایی که وجودشان برای یک سریال با مشخصات مجموعه ای که سروش صحت آن را کارگردانی کرده بسیار لازم به نظر میرسد. موضوع اینجا است که قرار نیست این داستانهای فرعی بر داستان اصلی سایه بیندازد و یا بدتر از آن داستان اصلی بهانه ای برای غر زدن هایی در داستان فرعی باشد!

شب گذشته و در قسمت پنجم لیسانسه های ۲ حبیب دوستانش را به استخر دعوت میکند و قسمتی از داستان فیلم در استخر اتفاق می افتد. در این بین چیزی که از اول تا آخر سکانسهای استخر فکر مخاطب را درگیر میکند با لباس شنا کردن تمام کسانی است که در استخر حضور دارند، افرادی که حتی در سونا و جکوزی هم با لباس حضور پیدا کرده اند! در دل یک قصه طنز این گونه ماجرا ها چندان دور از ذهن نیست ولی موضوع نوع پرداخت اِگزجره سروش صحت است که گویا می‌خواسته در چند دقیقه طعنه محکمی به صدا و سیما بزند!

مسئله اینجا است که اتفاقاً رسانه ملی در برنامه های مختلف  مردان داخل استخر را بدون مشکل نمایش داده اند. از پخش مسابقات المپیک گرفته تا بسیاری از سکانس‌های سریال‌ها و تله فیلم‌ها  حضور و شنای مردان در استخر هیچگاه مشمول ممیزی های سازمان صدا و سیما نبوده است (البته که در مورد زنان بسیار منطقی است این طور نباشد)، اما صحت این ممیزی‌ها را در قسمت دوم سریالش،  نه نقادانه که به نظر به خاطر مسائل شخصی به چالش کشیده است.

سریال پاییتخت

سریال علی البدل 

مسابقات شنای المپیک

هنرمندان همواره نگران نگاه خارجی به کشورمان هستند و در موقعیت‌های مختلف مسائلی مانند عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را باعث پایین آمدن پرستیژ کشورمان در جهان میدانند، ‌سوال اینجا است که اگر یک فرد خارجی این سریال را ببیند چه تصوری برایش در مورد ایران ایجاد خواهد شد و هزینه خراب شدن این پرستیژ را آیا هنرمند میتواند پرداخت کند. آیا در فیلم‌های طنز تلویزیونی آمریکایی که همواره در سبک برای بسیاری از کارگردانان ایرانی سرمشق بوده‌اند، این چنین مردم خود را به سخره گرفته‌اند؟

*تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.