سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۱

توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛

آیین بزرگداشت «محمدرضا اسحاقی گرجی» برگزار می‌شود

محمدرضا اسحاقی گرجی

سینماپرس: آیین بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی محمدرضا اسحاقی گرجی روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، آیین بزرگداشت محمدرضا اسحاقی گرجی موسیقی‌دان و نوازنده دوتار مازندران را ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در تالار اجتماعات شهید مطهری (ره) انجمن برگزار می‌کند.

در این آیین جمعی از استادان برجسته حوزه موسیقی درباره جایگاه و اهمیت استاد اسحاقی گرجی در سپهر موسیقایی کشور به ایراد سخن خواهند پرداخت.

محمدرضا اسحاقی گرجی در سال ۱۳۲۶ شمسی در روستای گرجی محله ۵ کیلومتری غرب شهرستان بهشهر متولد شد. مادرش در زمینه شعر و موسیقی فعالیت جدی داشت و همین فضای مناسب وی را به سمت این هنر سوق داد و نوازندگی را در ۱۱ سالگی زیر نظر حسن علی‌پور، معروف به «حسن طبال» و با ساز تمبک آغاز کرد. وی بعدها به دوتار روی آورد و همزمان در تعزیه خوانی‌ها نیز شرکت داشت. وی از آموزش‌های علی اصغر ابراهیم‌نژاد گرجی نیز بهره‌های فراوانی در نوازندگی دوتار برد.

محمدرضا اسحاقی گرجی در سال ۱۳۶۴ به جشنواره فجر دعوت شد و فعالیت موسیقی‌اش را به صورت رسمی و جدی آغاز کرد. وی در سال ۱۳۶۵ گروه موسیقی «مشتاق حسن» را با کمک محمد صادق اسحاقی گرجی پایه‌گذاری کرد. این گروه از هفتمین دوره جشنواره موسیقی فجر به بعد، در حدود ۲۶ جشنواره شرکت داشته و موفق به کسب مقام شده‌است.

از جدیدترین فعالیت‌های این هنرمند می‌توان به حضور به عنوان نوازنده و خواننده موسیقی متن در سریال پایتخت به همراهی گروه موسیقی محلی مازندرانی «تبری» اشاره کرد.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر (عج)، پایین تر از میدان منیریه، خیابان سرلشگر بشیری پلاک ۷۱ واقع است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.