یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۹

سعید امیرسلیمانی:

تا امروز سفارش هیچ کدام از بچه ها را برای کاری نکرده‌ام/ «فخرالدین انوار» به من گفت دیگر کارگردانی نکن!

سعید امیر سلیمانی درمراسم بزرگداشت «علی حاتمی»

سینماپرس: بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: من فیلم هم کارگردانی کردم، در آن زمان فیلمم از فیلم مسعود کیمیایی بیشتر فروخت. اما شرایطی پیش آمد که به من گفتند دیگر کارگردانی نکن. دیگر در این سن نمی‌خواهم زیاد کار کنم و نقش‌های کوتاه را ترجیح می‌دهم.

به گزارش سینماپرس، سعید امیرسلیمانی درباره فیلم و سریال‌هایی که این روزها در آن‌ها نقش ایفا می‌کند، به خبرنگار سینمایی ایرنا گفت: در سری جدید خجالت نکش نقش پدر قنبر (احمد مهران‌فر) را بازی می‌کنم. یک کار دیگر نیز با تیم کلبه عمو پورنگ داریم که با کمند و سپند همبازی هستیم.

این بازیگر درباره کلبه عموپورنگ ادامه داد: کلبه عمو پورنگ اثری کمدی و برای بچه هاست. کار کردن در حوزه کودک و نوجوان بی‌دردسرتر از باقی حوزه‌هاست و تمایل دارم برای کودکان و نوجوانان کار کنم.

امیرسلیمانی از تجربه بازی در کنار فرزندانش گفت: تا امروز سفارش هیچ کدام از بچه ها را برای کاری نکرده‌ام. بچه ها هم به همین شکل سفارش حضور مرا نکرده اند. اگر جایی همبازی شدیم انتخاب کارگردان و عوامل تولید بوده. حتی در یک پروژه ای که کمند حضور داشت گفته بودند به آقای امیرسلیمانی پیشنهاد بازی بدهیم و کمند هم گفته بود می‌خواستم ایشان را معرفی کنم اما چون پدرم بود او را پیشنهاد ندادم.

آقای انوار به من گفتند تو در بازیگری در ایران تک هستی، دیگر کارگردانی نکن. گفتم من در بازیگری به قله رسیدم و می‌خواهم اتود دیگری بزنم اما اجازه ندادنداو در این‌باره توضیح داد: هیچ وقت در کار، به دختر و پسرم به چشم بچه هایم نگاه نمی‌کنم؛ آنها همکار من هستند. هر سه حرفه ای هستیم و به یکدیگر در فیلم‌ حرفه ای نگاه می‌کنیم.

کارگردان فیلم سینمایی چون ابر در بهاران درباره تجربه کارگردانی خود گفت: من فیلم هم کارگردانی کردم، در آن زمان فیلمم از فیلم مسعود کیمیایی بیشتر فروخت. اما شرایطی پیش آمد که به من گفتند دیگر کارگردانی نکن.

امیرسلیمانی افزود: آقای انوار به من گفتند تو در بازیگری در ایران تک هستی، دیگر کارگردانی نکن. گفتم من در بازیگری به قله رسیدم و می‌خواهم اتود دیگری بزنم اما اجازه ندادند. با اینکه همان زمان از فیلم من خیلی استقبال شد.

این بازیگر درباره واکنش فریدون جیرانی نسبت به فیلمش گفت: همان روزها فریدون جیرانی به خانه من آمد و گفت فیلم را پخش کن تا ببینیم. وقتی فیلمم را دید، شماره کسی را گرفت و گفت: راست می‌گویی فیلم سعید واقعا خوب است. هنوز نمی‌دانم به چه کسی زنگ زد اما باورش نمی‌شد که این فیلم را من ساخته باشم.

بازیگر فیلم دلشدگان به نحوه ارتباطش با علی حاتمی و جمشید مشایخی اشاره کرد و گفت: من با علی حاتمی رفاقت داشتم اما وقتی فیلمی را شروع می‌کرد دیگر به خانه‌اش نمی‌رفتم تا دیگران گمان نکنند که پیش او می‌روم تا به من نقش بدهد.

وی افزود: با جمشید مشایخی نیز برادر بودیم، وقتی رئیس اداره تئاتر شد، دیگر با او رفت و آمد نکردم. به محض اینکه از مسئولیتش کنار رفت دوباره با او ارتباط گرفتم. عقیده داشتم که باید به خاطر خودم به من مراجعه کنند نه به خاطر کارم.

بازیگر فیلم هزارپا درباره حضورهای آتی خود در سینما گفت: دیگر در این سن نمی‌خواهم زیاد کار کنم و نقش های کوتاه را ترجیح می‌دهم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.