یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۹

در شرایط سردرگمی «ساترا»؛

آیا «راهبری فرهنگی» توسط پوکربازان و جریان‌های مشکوک اقتصادی از داخل زندان انجام می‌شود؟!

سریال «پوکر»

سینماپرس: چه جریان‌های اقتصادی مدافع این قانون شکنی‌ها هستند!؟ آیا مجدداد قرار است با تزریق پول‌های مشکوک، دستمزدهای کلان و خارج از عرف به بازیگران پرداخت شود و برای نمایش خانگی حواشی جدید ایجاد شود!؟

به گزارش سینماپرس، در هفته‌های اخیر خبری در فضای مجازی درباره تولید سریالی در شبکه نمایش خانگی با عنوان «پوکر» منتشر شد.

درمتن این خبر آمده است:

سریال «پوکر» به کارگردانی رضا دادویی و تهیه‌کنندگی مجید مولایی با انجام مراحل نهایی پیش‌تولید و به محض صدور مجوز، طی روزهای آتی وارد مرحله‌ فیلمبرداری می‌شود. امین حیایی و نیکی کریمی که پیش از این تجربه بازی های ماندگاری را کنار هم داشتند، به گروه بازیگران سریال «پوکر» اضافه شدند.

در ادامه این خبر آمده است: پیش از این حضور شهاب حسینی، لاله مرزبان و میرسعید مولویان در این سریال قطعی شده بود تا یکی از پرستاره ترین سریال های نمایش خانگی به زودی وارد مرحله تولید شود. با آغاز تولید سریال «پوکر» بازیگران سایر نقش‌های اصلی نیز به گروه سازنده‌ اثر اضافه خواهند شد. بازیگرانی نظیر امین حیایی، نیکی کریمی و شهاب حسینی در سریال تازه نمایش خانگی ایفای نقش می‌کنند

آیا ساترا بر سر مجوز «پوکر» قمار می‌کند!؟
انتشار اخبار سریال پوکر در فضای مجازی و انتشار خبر حضور بسیاری از سلبریتی‌های گرانقیمت در این سریال

اما شنیده‌ها درباره این سریال حاکی از آن است که صدور مجوز تولید این سریال توسط مجموعه نظارتی ساترا همچنان قطعی نشده است.

طرح اولیه سریال پوکر پس از انجام سه بار اصلاحیه و پس از دوبارحضور تهیه کننده در شورای ساترا، مشروط به انجام اصلاحاتی با مساعدت شورا تصویب شد و تهیه‌کننده موظف به ارائه فیلمنامه بر اساس طرح اصلاحی برای جمع‌بندی نهایی شورا شد. ولی در ادامه فیلمنامه به شکل ناقص، نامنظم و آشفته و در چند بخش ارسال شده و شورای ساترا با نهایت تعامل و مساعدت فیلمنامه ناقص را بررسی کرد و همچنان آن را تائید نکرده است اما در کمال تعجب علی رغم قول سرمایه‌گذار مبنی بر توقف پروژه فاقد مجوز، اخبار تولید سریال و عکس‌های یادگاری بازیگران سریال منتشر شد.

آیا ساترا بر سر مجوز «پوکر» قمار می‌کند!؟

در حالی که همچنان مجوزهای قانونی این سریال صادر نشده و عوامل اصلی آن مجوز قطعی دریافت نکرده‌اند، انتشار اخبار متعدد از این سریال که توسط نهاد نظارتی ساترا با ابهام‌های فراوانی مواجه است.

وقتی راهبری فرهنگی توسط پوکربازان و جریان‌های مشکوک اقتصادی از داخل زندان انجام می‌شود، دیگر نمی‌توان انتظاری از نهاد تنظیم‌گر برای پاسخگویی درباره محتوا و مجوز تولید داشت.

سوال اینجاست که چگونه تهیه‌کننده‌ای که حواشی سریال بدون مجوز قبلی‌اش کماکان ادامه دارد، امکان تولید بدون مجوز سریال دیگری برایش فراهم شده است!؟

چه جریان‌های اقتصادی مدافع این قانون شکنی‌ها هستند!؟ آیا مجددا قرار است با تزریق پول‌های مشکوک، دستمزدهای کلان و خارج از عرف به بازیگران پرداخت شود و برای نمایش خانگی حواشی جدید ایجاد شود!؟

بر اساس شنیده‌ها ملاحظات محتوایی فیلمنامه سریال پوکر از سوی ساترا بسیار جدی است و پس از چند بار بررسی (علی رغم جلسات کارشناسی متعدد)، تاکنون مورد تایید ساترا قرار نگرفته است.

*مشرق

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.