چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۵

جهانگیر الماسی؛

در هنرهای تجسمی، آن بخش گمشده‌ی درون انسان‌ها تجلی پیدا می‌کند

جهانگیر الماسی

سینماپرس: جهانگیر الماسی بازیگر شناخته‌شده سینما و تلویزیون کشورمان که برای تماشای آثار حاضر در نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در مجموعه فرهنگی هنری صبا حضور یافته بود، برگزاری این رویداد را فرصتی برای محک ظرفیت‌های هنری دانست.

به گزارش سینماپرس به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، جهانگیر الماسی بازیگر، کارگردان و نویسنده شناخته‌شده سینما و تلویزیون کشورمان که تجربه نقش‌آفرینی در مجموعه‌های تلویزیونی چون «پس از باران» و در «چشم باد» را در کارنامه هنری دارد، با حضور در مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) از نمایشگاه بخش‌های رقابتی (طوبای زرین) و بازار هنر شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر دیدن کرد.

الماسی پس از بازدید از نمایشگاه، آثار هنرمندان را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر اینکه هنرهای تجسمی، بخش مهمی از هویت ایرانی اسلامی ما ایرانیان محسوب شده و دارای اهمیت فراوانی است، افزود: برای ارزیابی این آثار باید از دل سوال کنیم که چگونه بودند؛ زیرا در خلق چنین آثاری تنها عقل نقش‌آفرین نبوده و بخش مهمی از آن مربوط به احساسات و عواطف انسانی است.

او در ادامه به ظرفیت‌ هنرهای تجسمی اشاره کرد و گفت: در هنرهای تجسمی، آن بخش گمشده‌ی درون انسان‌ها تجلی پیدا می‌کند که گاهی در خلوت و گاه در شلوغی نمود دارد؛ انسان با این بخش گم‌شده گاهی عاشق و شیفته می‌شود و گاه بغض و نفرین را می‌شناسد.

این بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: بسیار خوشحالم که همه‌ساله در مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) نمایشگاه جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود. امیدوارم این رویداد هنری بیش از پیش تقویت و شکوفا شود.

الماسی تاکید کرد: نمایشگاهی که امروز در قالب شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برپا شده، فرصتی است تا ما توان خودمان را به لحاظ دانش، شعور و گرایش به هنرهای تجسمی به عنوان یک زبان و تلاشی برای تبیین مفاهیم، بشناسیم؛ آن هم نه از راه‌های شناخته شده‌ای مانند نقد، سخن گفتن و شعر بلکه از مسیر دیگری که در نی‌نی چشمان مردمان سرزمین‌مان وجود دارد. هنرهای تجسمی از این مسیر، ارتباط میان انسان‌ها را زیر ذره‌بین می‌برد و به آن بها می‌دهد که این امر در نوع خود اتفاق شایسته‌ و ارزشمندی است.

گفتنی است که شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی این روزها در تهران و سایر استان‌های کشور درحال برگزاری است.

علاقه‌مندان جهت بازدید از نمایشگاه‌های شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌توانند تا ۳۰ بهمن جاری، به مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) و موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.