یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

با صدور پیامی؛

هیات اسلامی هنرمندان درگذشت جانباز هنرمند «سعید بخشعلیان» را تسلیت گفت

سعید بخشعلیان

سینماپرس: هیات اسلامی هنرمندان با صدور پیامی درگذشت هنرمند جانباز «سعید بخشعلیان» که از اعضای هسته اولیه «تل فیلم» بوده را تسلیت گفت.

به گزارش سینماپرس در این پیام آمده است:

فیلم مستند سینمایی «صدای پای نور» تولید سال ۱۳۶۱ در دفاع مقدس، حاصل فداکاری های دوستانی بود که حضور در عرصه دفاع مقدس و جبهه و جنگ را یک تکلیف الهی می دانستند و سعید بخشعلیان از کسانی بود که از آن حضور هدیه ای هم دریافت کرد و آن اخذ مدال جانبازی بود. سعید یک چشمش را به امانت در جبهه ها جا گذاشت و دست تقدیر گونه ای عمل کرد که چشم دیگرش را نیز پس از سفر حج به امانت در سرزمین وحی جا بگذارد تا سالهای آخر عمر گرانبهایش را در خلوت خودش با نور الهی و چشم بصیرت سیر کند. سعید از فیلمسازان نسل اول انقلاب معروف به گروه «تل فیلم» بود. دانشجویانی که پس از انقلاب فرهنگی و تعطیلی موقت دانشگاهها وارد عرصه هنر و فیلمسازی شدند. در کارنامه فیلمسازی بخشعلیان چند فیلم داستانی بلند همچون سرباز کوچک و فیلم آینده نگر حمله شیمیایی به شهرها نیز هست. سعید فیلمسازی بود که به دلیل بعضی نامهربانی ها خیلی زود از این عرصه دور گذاشته شد که بناچار به رشته تحصیلی اش یعنی معماری بازگشت. اگر چه همواره دل در گرو هنر فیلمسازی داشت. او انسانی پر شور و پر از نشاط و تحرک بود و برایش سخت بود که به دلیل نابینایی گوشه عزلت گزیند و دور از اجتماع و جمع ها و حلقه دوستان و اقوام بگذراند. بخشعلیان با دل پاکش به بصیرتی دست یافته بود که با مدال جانبازی و حضور در جبهه انقلاب، در طوفانهای حوادث و فتنه ها ره را گم ننمود و افتخارش این بود که از جبهه شهدا و امام و رهبر خود دور نشده است.
هیأت اسلامی هنرمندان درگذشت این جانباز هنرمند را به خانواده و همه دوستان آن سعید فقید تسلیت می گوید و از خداوند متعال برای وی علو درجات الهی را طلب می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.