جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶

همزمان با فرارسیدن هفته وحدت؛

«علیرضا جاوید‌نیا» با شخصیت جدید «میرزابالا» به رادیو می‌آید

علیرضا جاویدنیا

سینماپرس: همزمان با فرارسیدن هفته وحدت، شخصیت عروسکی جدید «میرزابالا» با هنرمندی علیرضا جاویدنیا به رادیو نمایش می‌آید.

به گزارش سینماپرس، محسن سوهانی مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش گفت: ما در پیشینه ادبیات پربارمان، آثار درخشان و شخصیت های ماندگاری در حوزه طنز داریم. به عنوان مثال می توان از طنزپردازانی چون عبید زاکانی در قرن هشتم و علی اکبر دهخدا در دوره معاصر نام برد یا شخصیت های طنزی مانند ملانصرالدین که علاوه بر ایران در اقصی نقاط جهان از آسیای مرکزی و خاورمیانه گرفته تا منطقه بالکان در شرق اروپا ظهور و بروز داشته یا بهلول که در جهان عرب و ادبیات پارسی با آن ویژگی های خاص، زکاوت و شیرین‌زبانی‌اش عمیق ترین انتقادات را بیان کرده است‌.

او بیان کرد: در تاریخ روزنامه نگاری ایران نیز طنزنویسان شاخصی داشته ایم که زنده یاد کیومرث صابری فومنی با نشریه گل آقا شاخص ترین نمونه اخیر است. بر این اساس و با توجه به اهمیت مقوله طنز در رسانه ملی، تصمیم گرفتیم یک عنصر نمایشی با ویژگی های طنزآمیز وارد رادیو نمایش کنیم.

مدیر رادیو نمایش توضیح داد: این شخصیت که میرزابالا نام دارد، یک پیرمرد خردمند شیرین زبان و بهلول صفت است که طی ایام هفته وحدت در ویژه برنامه «شادباش» رونمایی خواهد شد.

سوهانی گفت: در این فصل از مجموعه «شادباش» که با اجرای هنرمند محبوب و پیشکسوت علیرضا جاوید نیا به روی آنتن خواهد رفت، عروسک «میرزابالا» نیز حضور خواهد داشت. دو شخصیت دیگر هم نوه و فرزند جوان و جاهل میرزابالا هستند که ماجراهایی را رقم می زنند.

او خاطرنشان کرد: فضای ویژه برنامه «شادباش» در هفته وحدت متنوع خواهد بود. در آن از موسیقی اقوام استفاده بهینه ای می شود. همچنین گزارش های گوناگونی از نقاط مختلف کشور به خصوص نواحی اهل سنت نشین نظیر: کرمانشاه، سنندج، مهاباد، سیستان و بلوچستان خواهیم داشت و طی حال و هوایی شاد و پر نشاط به بحث وحدت عمیق بین شیعه و سنی در ایران زمین خواهیم پرداخت.

سوهانی در پایان گفت: ان‌شاءالله در ادامه شخصیت عروسکی میرزابالا در برنامه های دیگر رادیو نمایش از جمله برنامه صبحگاهی حضور خواهد یافت و با زبان طنز، نقد و نکاتی را درباره مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی بیان خواهد کرد.

برنامه «شادباش» به تهیه کنندگی محسن جواهری با هنرمندی علیرضا جاوید نیا از امروز، ۶ مهر ماه ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

سهیلا خدادادی نویسنده، میلاد جباری مولانا طراح عروسک، جعفر جودتی صدابردار و سالار میرکریمی، عرفان زارعی و سیده‌زینب حسینی هنرمندان این برنامه رادیویی هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.