سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

مدیر مرکز صداوسیمای کردستان:

در سفری که«رئیس صداوسیما» به کردستان داشت کلنگ ساخت یک «شهرک سینمایی» زده شد

پیمان جبلی

سینماپرس: مدیر مرکز صداوسیمای کردستان درباره راه اندازی شهرک سینمایی سنندج که اولین شهرک سینمایی در خارج از تهران است، خبر داد.

به گزارش سینماپرس، علی مرادی مدیر مرکز صداوسیمای کردستان درباره راه اندازی شهرک سینمایی سنندج به مهر بیان کرد: در سفری که پیمان جبلی رئیس صداوسیما به کردستان داشت کلنگ ساخت یک شهرک سینمایی زده شد.

وی ادامه داد: مکان بسیار خوبی برای این شهرک انتخاب شد و در فاز اول حدود ۱۱ هکتار در نظر گرفته شده است که البته گسترش داده می‌شود.

مرادی تصریح کرد: سازمان صداوسیما با توجه به مرجعیتی که در حوزه رسانه و تولیدات تلویزیونی و سینمایی دارد با ایجاد شهرک‌های محلی در استان‌های مختلف گام مهمی در بحث توسعه صنعت فیلمسازی و سریال سازی نه تنها در کشور که در منطقه ایفا می‌کند. همانطور که می‌دانید امروزه صنعت سریال سازی در دنیا بسیار مهم و سودآور است و ایجاد چنین شهرک‌هایی به تولید آثار کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: این اولین شهرک سینمایی است که به صورت محلی و استانی در مکانی غیر از تهران کلید می‌خورد.

مرادی درباره ساخت سریال در این شهرک بیان کرد: سریال «مستوره اردلان» را در پیش تولید داریم که یکی از کارگردانان زن مطرح کشور آن را به تولید می‌رساند. این سریال این روزها توسط شعله شریعتی در حال نگارش است. تهیه کننده هم مشخص شده است اما وقتی وارد روند تولید شد جزئیات بیشتر سریال اعلام می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.