چهارشنبه ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۷

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

«سوران» تلاشی دلسوزانه و بدون جهت‌گیری برای به تصویر کشیدن اتفاقاتی است که احزاب مختلف در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بر سر مردم مظلوم کردستان آوردند

سریال «سوران»

سینماپرس: در آخرین روزهای تصویربرداری سریال «سوران»، حجت‌الاسلام محمد قمی در بازدید از پشت صحنه این مجموعه ابراز امیدواری کرد که این اثر، بخش کوچکی از اقدامات مردم شریف کُرد را به تصویر بکشد.

به گزارش سینماپرس، در آخرین روزهای تصویربرداری سریال ۱۸ قسمتی «سوران» تازه‌ترین محصول مرکز سریال سوره، به کارگردانی سروش محمدزاده، نویسندگی عباس ریاحی و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از پشت صحنه این مجموعه تلویزیونی بازدید کرد.

در این بازدید که با تصویربرداری صحنه‌های کوهستانی در اطراف تهران و حضور مهدی نصرتی به عنوان بازیگر نقش اصلی سریال در جلوی دوربین همراه بود، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از تلاش عوامل سازنده برای تولید این مجموعه تشکر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام محمد قمی در دیدار با سازندگان این مجموعه نمایشی عنوان کرد: برای اولین بار، ما توفیق این را پیدا کردیم تا از یکی از آثار ارزشمند کیانوش گلزارراغب با نام «عصرهای کریسکان» برای ساخت سریال بهره ببریم. همین مساله باعث می‌شود تا حساسیت بیشتری روی پروژه داشته باشیم و امیدواریم از اتفاقی که قرار است رقم بزنیم، سربلند بیرون بیاییم.

وی ادامه داد: سریال «سوران» که راوی زندگی امیر سعیدزاده ملقب به سعید سردشتی از قهرمانان کُرد است، دومین مجموعه تلویزیونی در رسانه ملی محسوب می‌شود که قصه‌ای از دیار کردستان را روایت می‌کند. از سوی دیگر می‌توان آن را اولین سریالی در نظر گرفت که یک روایت تاریخی از آنچه را که بر مردم کردستان در اوایل انقلاب گذشته است، به تصویر کشیده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: «سوران» همچنین به عنوان اولین اثر اقتباسی مرکز سریال سوره تلاشی دلسوزانه و بدون جهت‌گیری برای به تصویر کشیدن اتفاقاتی است که احزاب مختلف مانند کومله، دموکرات و… در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بر سر مردم مظلوم کردستان آوردند و همچنان نیز شاهد تجزیه‌طلبی گروه‌های مخالف و ضد انقلاب در این منطقه هستیم.

قمی در پایان یادآور شد: اگرچه سریال «سوران» حق این مردم بزرگوار را با تمام اقداماتی که با مجاهدت انجام دادند، باز هم ادا نمی‌کند، اما امیدواریم که بخشی کوچکی از اقدامات مردم شریف کُرد را که همچنان جلوی دشمنان می‌ایستند، به تصویر کشیده باشیم.

مرکز سریال سازمان سینمایی سوره در ادامه مسیر ساخت سریال‌های اقتباسی و به عنوان سومین اثر، قرارست به زودی سریال «قرارگاه سری نصرت» را به کارگردانی مهدی جعفری که اقتباسی از چند کتاب است، جلوی دوربین ببرد. این اثر نگاهی به زندگی و فعالیت‌های شهید علی هاشمی به عنوان فرمانده قرارگاه فوق سری نصرت دارد و به اتفاقات این قرارگاه می‌پردازد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.