چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴

با موافقت «سازمان سینمایی»؛

«کاپیتان» پروانه نمایش گرفت

فیلم سینمایی کاپیتان

سینماپرس: شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی با صدور پروانه نمایش ۴ فیلم موافقت کرد.

به گزارش سینماپرس، شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی در جلسه اخیر با صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های «آنها مرا دوست داشتند» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا رحمانی، «هم‌آهنگ» به تهیه‌کنندگی علی سرتیپی اصفهانی و کارگردانی بهروز شعیبی عمرانی و «کاپیتان» به تهیه‌کنندگی سیدصابر امامی و کارگردانی محمد حمزئی و «آخرین تولد» به تهیه‌کنندگی جمشید محمودی و نوید محمودی و کارگردانی نوید محمودی موافقت کرد.

«آنها مرا دوست داشتند» که برای اولین بار در چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، روایتی از برخی معضلات اجتماعی است که داستان را با محوریت فروش یک کودک روایت می‌کند، رحمانی کارگردان فیلم در پاسخ به این پرسش که چرا این فیلم سیاه است، توضیح داده است: «تمام فیلم‌هایی که تا به الان کار کرده‌ام، موضوعات اجتماعی داشته است. من مفهوم سیاه را متوجه نمی‌شم. سوال من همیشه این بوده که دیگران سیاه‌نمایی را چگونه معنا می‌کنند. ما برای ساخت «آن‌ها مرا دوست داشتند» تلاش کردیم تا همه چیز براساس واقعیت باشد. حتی در سکانس قهوه‌خانه، افراد حاضر در آن‌جا بازیگر نبودند و زندانی‌هایی بودند که به تازگی آزاد شده بودند.»

«هم‌آهنگ» جدیدترین ساخته بهروز شعیبی در قامت کارگردان است، ‌ پروانه ساخت این فیلم در مهرماه ۱۴۰۱ صادر شده و حالا بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی پروانه نمایش آن نیز صادر شد.

علی سرتیپی که هم‌اکنون «عروس مردم» را در انتظار نمایش در سینماها دارد تهیه‌کنندگی «هم‌آهنگ» را نیز برعهده دارد، شعیبی هم پیش از این کارگردانی آثاری چون «بدون قرار قبلی»، «روز بلوا»، «دارکوب»، «سیانور» و «دهلیز» را برعهده داشته است.

«کاپیتان» دیگر فیلمی است که پروانه نمایش گرفته است، این فیلم هم دیگر اثری است که از فجر چهل‌ویکم به پرده سینما رسیده است.

این فیلم اولین تجربه تهیه کنندگی سید صابر امامی است. امامی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس دررابطه‌با موضوع فیلمش گفت: «فیلم سینمایی کاپیتان در رابطه گروهی از کودکان است که به دلیل بیماری سرطان در بیمارستان بستری هستند؛ اما این فیلم بر خلاف همین داستانی که گفتم سرشار از امید و زندگی است و تلاش کردیم تا محور این فیلم زندگی باشد.»

سینمایی «آخرین تولد» هم کاری از برادران محمودی است که چندی پیش با مجموعه «پوست شیر» در شبکه نمایش خانگی حضور داشتند، این فیلم ششمین سینمایی ساخته شده توسط براردان محمودی است، آثار «مردن در آب مطهر»، «هفت و نیم»، «شکستن همزمان بیست استخوان»، «رفتن» و «چند متر مکعب عشق» دیگر فیلم‌های تولید شده توسط آنها است.