چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰

با اجرای «پیمان یوسفی»؛

سری جدید «ورزش و مردم» به سیما می‌آید

برنامه ورزش و مردم

سینماپرس: سری جدید برنامه «ورزش و مردم» از جمعه ۱۲ خرداد، روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

به گزارش سینماپرس، برنامه «ورزش و مردم» با اجرای پیمان یوسفی از جمعه این هفته با تغییرات و اضافه شدن یک روز دیگر، پخش خود را از سر می‌گیرد.

اولین بار این برنامه اسفند ۱۳۵۸ پخش شد و افراد زیادی در پخش آن نقش داشتند و سرانجام پس از راه اندازی، یک شنبه شب‌ها بر روی آنتن شبکه یک رفت.

نام برنامه ورزش و مردم توسط کارگردان اصلی آن وارطان آنتانسیان انتخاب شد و در ابتدای تولید تا سال ۱۳۶۳، اجرای آن را مجید وارث برعهده داشت و از سال ۱۳۶۳ به بعد بهرام شفیع برای اجرا برگزیده شد که البته اجرای بهرام شفیع تا زمان درگذشتش ادامه یافت.

سری جدید «ورزش و مردم» به سیما می‌آید

بعد از فوت بهرام شفیع، برنامه توسط پیمان یوسفی اجرا شد و سبحان اکرامی هم از دیگر گویندگان این برنامه در بخش تحلیلی و خبری است.

یوسفی تهیه‌کننده و مجری این برنامه از حساسیت برنامه‌سازان «ورزش و مردم» گفت و بخش بررسی کلید واژه‌های پرتکرار در فضای مجازی در برنامه را شاهد مثالی برای صحبت‌هایش آورد: «این بخش یکی از منحصر به فردترین بخش‌های برنامه است که فکر نمی‌کنم در برنامه دیگری شاهد آن باشید. همکارانی که در حوزه فضای مجازی تخصص دارند، بجد در طول هفته این فضا را رصد می‌کنند و نتایجی که روی آنتن گفته می‌شود، کاملا صحیح است. به جز یکی دو مورد که کلیدواژه برای قاب تلویزیون تعریف نشده بود، در باقی موارد همه کلیدواژه‌ها به صورت تخصصی و با امانتداری استخراج و اعلام می‌شود. بخش‌های دیگر برنامه از جمله «میدان» که با طنز نرمی همراه است و «آن‌سوی رقابت» که نگاهی فراتر از ورزش دارد، همگی با وسواس تهیه و تولید می‌شوند.»

مجری برنامه ورزش و مردم با تاکید براین موضوع که سعی شده از بخش فوتبال در برنامه کم شود، توضیح داد: «همیشه جدال فوتبال و منهای فوتبال داشتیم و داریم. منهای فوتبالی‌ها به دنبال بیشتر دیده‌شدن هستند و می‌خواهند سهم بیشتری در برنامه داشته باشند. ما هم همین تفکر و سیاست را دنبال می‌کنیم اما در حال حاضر بیش از ۵۰ فدراسیون ورزشی داریم. از سویی دیگر در حال حاضر در تلویزیون به جز برنامه ورزش و مردم برنامه ورزشی ترکیبی که به رشته‌های غیرفوتبالی بپردازد، کم داریم.

سری جدید «ورزش و مردم» به سیما می‌آید

۲۶ اسفند ماه سال ۱۴۰۱، آخرین برنامه ورزش و مردم با اجرای پیمان یوسفی به‌ طور زنده از شبکه اول صدا و سیمای ایران پخش شد. با این حال گمان اکثر بینندگان بر این نکته بود که پخش دوباره این برنامه پس از تعطیلات عید نوروز از سر گرفته می‌شود، اما این اتفاق رخ نداد و حالا قرار است از هفته آینده، قدیمی‌ترین برنامه ورزشی تاریخ صدا و سیما بر روی گیرنده‌ها تلویزیونی ظاهر شود.

در این بین اما، دو نکته مهم باعث تاخیر در اجرای برنامه ورزش و مردم با تهیه کنندگی پیمان یوسفی شد. اولین نکته به دکور برنامه بازمی‌گردد. آنطور که عوامل ورزش و مردم برنامه‌ریزی کرده‌اند، دکور این برنامه به طور کلی تغییر یافت و حالا با ویژگی بصری جدید آن‌ها را روی آنتن زنده خواهیم دید.

دومین نکته‌ای که باعث تاخیر در اجرای ورزش و مردم شده، اعمال تغییرات گسترده در محتوای برنامه است. به طوری‌که پیمان یوسفی به عنوان تهیه‌کننده و مجری همراه با هیئت تحریریه تصمیم گرفته‌اند در کنار فوتبال، به رشته‌های غیر فوتبالی نگاه ویژه‌ای داشته و به‌طور مفصل به آن بپردازند.

هم‌چنین نگاه به ورزش همگانی، مسابقات محلی، عشایری و پایه‌ها دیگر نکته‌ای است که در سری جدید برنامه ورزش و مردم، نسبت به آن توجه ویژه‌تری شده است.

سری جدید «ورزش و مردم» به سیما می‌آید

برنامه ورزش و مردم از سال ۱۳۵۸ شروع شده که با اجرای مرحوم بهرام شفیع در یاد و خاطره علاقه‌مندان است و حالا وارد ۴۴ سال فعالیت خود شده تا با اجرای پیمان یوسفی، لقب قدیمی‌ترین برنامه ورزشی تاریخ صدا و سیما را یدک بکشد.

برنامه «ورزش و مردم» که جمعه‌ها روی آنتن شبکه یک سیما می‌رفت، از این هفته هم ساعت ۱۲ تا ۱۳:۳۰ روی آنتن خواهد رفت. این برنامه سه‌شنبه‌ها نیز قبل از خبر ۱۹:۳۰، به مدت ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.