سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴

تهیه‌کننده برنامه مطرح کرد؛

نجم‌الدین شریعتی شناسنامه «سمت خدا» ست

نجم‌الدین شریعتی

سینماپرس: تهیه‌کننده برنامه «سمت خدا» از بازگشت نجم‌الدین شریعتی به‌عنوان شناسنامه این برنامه سخن گفت و تأکید کرد که او همیشه چهره ثابت برنامه بوده است.

به گزارش سینماپرس، عبدالمجید رکنی تهیه‌کننده برنامه «سمت خدا» که از شبکه سه سیما پخش می‌شود درباره بازگشت نجم‌الدین شریعتی به این برنامه بعد از دو ماه نبودن روی آنتن به مهر گفت: آقای نجم‌الدین شریعتی از روز شنبه چهارم ربیع‌الاول به برنامه بازگشت و مجدداً اجرای این برنامه را از سر گرفت.

وی درباره اینکه با آغاز ماه ربیع‌الاول تغییری در رویکرد برنامه دارند یا خیر عنوان کرد: تغییر خاصی در ساختار و رویکرد برنامه نداریم ما هر سال طرح رد مظالم را در این ایام داریم و در این ماه هم همین طرح را دنبال می‌کنیم.

۱۵ کارشناس که با «سمت خدا» معرفی شدند

رکنی همچنین درباره اینکه چقدر به سمت تغییر کارشناسان برنامه و حضور افراد جدیدتر خواهند رفت توضیح داد: «سمت خدا» در این سال‌ها میزبان چهره‌های مختلفی بوده است کسانی که هم خودشان قابلیت داشته‌اند و به واسطه تلویزیون شهرت پیدا کردند قطعاً رسانه نمی‌تواند اینها را کنار بگذارد و یک باره سراغ چهره‌های جدید برود. در سینما و هنر هم نمی‌توان گفت به اسم جوان گرایی یا چهره‌های جدید باقی افراد و پیشکسوت‌ها را کنار بگذاریم اما می‌توان به تدریج به دیگر چهره‌ها هم میدان داد.

این تهیه کننده با اشاره به حضور کارشناسان مختلف در برنامه گفت: «سمت خدا» در این سال‌ها حدود ۱۵ چهره تلویزیونی را به جامعه معرفی کرده است که باید قدر این سرمایه‌های اجتماعی را بدانیم؛ کسانی که همانطور که گفته شد اگرچه با این برنامه معرفی و مشهور شده‌اند اما خودشان هم قابلیت خوبی داشته‌اند و حالا رسانه‌ای شدنشان به قبل و بعد از «سمت خدا» برمی‌گردد. با این حال این برنامه در مقاطع مختلف باز هم از چهره‌های دیگر استقبال کرده است و ورود افراد جدید را هیچ گاه مسدود نکرده است.

نجم‌الدین شریعتی شناسنامه «سمت خدا» ست

رکنی درباره بازگشت نجم‌الدین شریعتی و غیبت او در این چند وقت نیز گفت: نجم‌الدین شریعتی شناسنامه «سمت خدا» ست و میزبان همه کارشناسان در این ۱۳ سال بوده است. او طرف ثابت برنامه است و در این سال‌ها سنگ تمام گذاشته و مسلم است که با این حضور مداوم او هم مثل هر کسی نیاز به استراحت داشت.

وی درباره جای خالی این مجری یادآور شد: برخی اجرای رضا ملایی را که در نبود او برنامه را اجرا می‌کرد پسندیدند، خیلی‌ها هم اجرای شریعتی را می‌پسندند، ما سعی کردیم در زمان نبود او از کیفیت برنامه کم نشود و برنامه به گونه‌ای دیگر تکمیل باشد. الان هم که او حضور دارد، خیلی‌ها با او نوستالژی دارند و علقه و علاقه‌ای با او شکل گرفته است.

رکنی همچنین تصریح کرد: برنامه «سمت خدا» اثری چالشی و مناظره محور نیست بلکه به دنبال این است که در محیطی آرام، معارف دینی را به مخاطب منتقل کند و آرامش بدهد؛ آرامشی که گمشده این روزهاست.

این تهیه کننده در پایان درباره شایعه‌ها و شائبه‌های مجازی درباره کناره‌گیری شریعتی از برنامه و اختلاف نظرها عنوان کرد: خود شریعتی که قرار نبوده از برنامه کناره‌گیری کند وگرنه آقای مولایی برای مدت نبودش معرفی نمی‌کرد. بحث اختلاف هم بر سر بود و نبود او هیچ‌گاه مطرح نبوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.