شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

فریاد دفاع از «امت رسول‌الله (ص)» توسط هنرمندان باشرافت؛

گلریز: «انقلاب اسلامی» برای همیشه مانا خواهد بود و هیچ دشمنی و هیچ اغتشاشی نمی‌تواند خدشه‌ای بر آن وارد کند

محمد گلریز

سینماپرس: محمد گلریز خواننده سرشناس ایرانی در محکومیت اغتشاشات اخیر گفت: ما اولا بسیار از درگذشت خانم مهسا امینی متاثر و غمگینیم و مسولین هم در حال بررسی علت فوت وی هستند اما این دلیل نمی‌شود که عده‌ای کشور را به آشوب و اغتشاش بکشند و تمامیت ارضی کشور را هدف قرار دهند.

به گزارش سینماپرس، محمد گلریز خواننده سرشناس ایرانی در محکومیت اغتشاشات اخیر گفت: ما اولا بسیار از درگذشت خانم مهسا امینی متاثر و غمگینیم و مسولین هم در حال بررسی علت فوت وی هستند اما این دلیل نمی‌شود که عده‌ای کشور را به آشوب و اغتشاش بکشند و تمامیت ارضی کشور را هدف قرار دهند.

وی افزود: در این روزها اتفاقی افتاده و بلافاصله سوء استفاده‌گران به میدان آمده‌اند ولی خدا را شکر مردم ایران بسیار هوشمند هستند و همواره در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی کرده‌اند.

خواننده آهنگ «این پیروزی» ادامه داد: از طرف دیگر وقتی سلبریتی‌ها خوب می‌نگرید، می‌بینید که اینها از این قضیه درگذشت خانم امینی، تنها دنبال بهانه بودند. آن‌ها می‌گویند ما نمی‌خواهیم ایرانی وجود داشته باشد. اغتشاش‌گران با آتش زدن پرچم ایران، به خوبی این خواسته را نشان دادند.

این اعتراضات سلبریتی‌ها و کسانی که در این شرایط در جبهه مخالف قرار گرفته‌اند قابل قبول نیست و شاید خیلی‌ها که از اینها پیروی می‌کنند ندانند که اکثر سلبریتی‌هایی که به مردم خط و آدرس غلط می‌دهند، هدفی بجز گرفتن گرین کارت آمریکا و تابعیت کشورهای غربی را ندارند و یا اینکه حتی در بدترین حالت پناهندگی بگیرند و به خیال خود به رفاه و آزادی بی قید و شرط برسند. و همین باعث تاثر و تاسف می‌شود مادامیکه میبینیم بسیاری از جوانان و نوجوانان به حرف و پیشنهاد آن‌ها در خیابان‌ها به اموال و اماکن عمومی آسیب می‌رسانند.

گلریز اظهار داشت: یک نکته مهم این است که ما چرا برای همین سلبریتی‌ها شرایط نگذاریم مادامیکه آمریکا به اینها به شرط ایجاد آشوب در مملکت قول دادن گرین کارت و اقامت می‌دهد؟ ما هم باید برای این‌ها شرط بگذاریم که اگر می‌خواهند در این مملکت زیست کنند و فعالیت هنری یا کاری داشته باشند باید به اصول و قوانین این مملکت عمل کنند، آشوب بپا نکنند و با فعالیت‌شان جوانان را به اغتشاش ترغیب نکنند.

وی افزود: ما نباید نمک بخوریم نمکدان بشکنیم. از یک سو در این شرایط روی حرفم هم با هنرمندانی است که در این چند دهه در جبهه انقلاب فعالیت کرده‌اند و از نظر مالی و اقتصادی و جایگاه به بهترین مدارج رسیده‌اند و برخی از ایستادن پشت نظام شانه خالی می‌کنند که البته عده‌شان بسیار قلیل است.

این را هم عرض کنم بجز سلبریتی‌هایی که منشا ناآرامی هستند و مردم و جوانان را به اغتشاش ترغیب می‌کنند، ما باید با دیگرانی که به اشتباه از این جریان حمایت کرده‌اند با رافت اسلامی برخورد کنیم و بسیاری از آن‌ها باید بخشیده شوند چون واقعا نیت بدی نداشته‌اند و اغلب از کرده‌شان پیشمان شده‌اند.

این خواننده موسیقی ایرانی ادامه داد: ناگفته نماند که اگر رفتار و برخورد خشونت‌آمیز پلیس آمریکا را حتی با تمام دنیا مقایسه کنید میبینید و بارها مشاهده کرده‌اید که چقدر وحشیانه با معترضین برخورد کرده و در موارد متعدد آن‌ها را بخصوص رنگین پوستان را کشته‌اند.

گلریز با اشاره به حضور مردم بیدار ایران در پاسخ به اغتشاشات اخیر گفت: به لطف خدا، مردم حضور خودشان را نشان دادند. من وقتی خودم شخصا رفتم و دیدم باورم شد این عظمت حضور مردم را و این را هم بگویم که مردم ما بسیار باهوش هستند و خوب می‌دانند که استکبار همیشه چه نقشه‌هایی برای مملکت ما کشیده و می‌کشد.

من به خیلی از این جوان‌ها می‌گویم آیا اگر خدای نکرده فرض بر محال کشور تجزیه شود می‌دانید آنوقت مثلا باید برای رفتن به خوزستان ویزا بگیرید؟ می‌دانید که دیگر نمی‌توانید به راحتی کار و فعالیت هنری و اجتماعی داشته باشید؟ و هزاران مشکل دیگر! ولی الان به لطف خدا هر کسی می‌تواند به راحتی و در فضایی باز و ایمن به کار و فعالیت بپردازد.

وی در این گفتگو به نکته مهمی اشاره کرد و گفت: این برای من سوال است که چرا اینهمه جوان کشته شده یا شهید می‌شود و کسی به همه این‌ها تسلیت نمی‌گوید و فقط برای یک نفر تسلیت گفته می‌شود؟

گلریز در بخش پایانی صحبت‌هایش تاکید کرد: باید با اشد مجازات با سرمنشاء این اغتشاشات برخورد شود. تمام کسانی که در این شرایط جوانان را ترغیب به اغتشاش می‌کنند مسول این ناگواری‌ها و صدمات هستند و باید مجازات شوند. این هم ناگفته نماند که متاسفانه متاسفانه بین هنرمندان و سلبریتی‌های داخلی که برای نهادهای انقلابی کار می‌کنند هستند کسانی که برای به دنیا آوردن فرزندشان به کانادا می‌روند و اینجا بالاترین برنامه‌ها و پروژه‌ها را بهشان می‌دهند و در این اثنی باید افسوس بخوریم که ما بسیار جوانان متعهد و متخصص داریم که از کوچک‌ترین حمایت و شغل و فعالیت هنری محروم هستند و یک عده معدود به صورت مافیایی بالاترین پروژه‌ها با بار مالی بالا را در اختیار دارند و برخی از آن‌ها با همان کانادا رفتنشان معلوم بود که در اینچنین بزنگاه‌هایی خود را به خواب غفلت زده‌اند و نشانی از آنان یافت نمی‌شود و از دسترس خارج شده‌اند.

متاسفانه ماهواره و فضای مجازی بیشترین ضربه را به افکار و خط و ربط جوانان و نوجوانان زده و مسولین باید برای این بخش فکری اساسی بکنند. اینهمه محتواهای بی ارزش و سخیف که از آن سو بر جوانان ما بمباران می‌شود مادامیکه ما الان بهترین و فاخرترین آثار را برای شهیدانمان تولید کرده‌ایم و دریغ از پخش این آثار که واقعا در نوع خود بی‌نظیر هستند و قطعا باعث می‌شود جوانان قدر شهدا و انقلاب را به درستی بفهمند و درک کنند.

و کلام آخر این را بگویم که «هر که با آل علی درافتاد ورافتاد». این اسلام از ۱۴۰۰ سال پیش با افتخار و قدرت بوده و هست و انقلاب هم برای همیشه مانا خواهد بود و هیچ دشمنی و هیچ اغتشاشی نمی‌تواند خدشه‌ای بر آن وارد کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.