سه‌شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹

در آستانه هفته دفاع مقدس؛

«خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر» به شبکه پنج می‌آید

مستند خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر

سینماپرس: مستند «خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر» در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

به گزارش سینماپرس، مستند «خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر» به کارگردانی مینو خانی و تهیه‌کنندگی سید جمال نحوی در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس، سه شنبه ۲۹ شهریورماه ساعت ۲۱:۵۰ دقیقه از قاب شبکه پنج سیما پخش می شود.

این مستند به بررسی و معرفی آثار ادبی و هنری مربوط به دفاع مقدس در خرمشهر می پردازد و در این خصوص نیز با هنرمندان و نویسندگان آثارهای مختلف گفتگو شده است.

مینو خانی کارگردان «خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر» درباره این مستند گفت: اساسا خرمشهر و جنگ در این شهر، نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است. از این رو آزادسازی خرمشهر یکی از افتخارات دفاع مقدس به شمار می رود.

وی ادامه داد: در این برنامه با پرهیز از بازپخش تصاویر و ویدیوهای مستند از روزهای جنگ در خرمشهر، تلاش کردیم به فرامتن جنگ، یعنی آثار ادبی و هنری با موضوع خرمشهر بپردازیم. این مستند با تمرکز بر آثار ادبی و هنری خلق شده با موضوع خرمشهر برای ما تبیین می کند که خرمشهر چه نقش ویژه ای در تاریخ جنگ تحمیلی داشته است.

خانی در پایان با اشاره به انتخاب نام این مستند گفت: «خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر» با الهام از پلاکاردی که شهید بهروز مرادی، هم‌زرم شهید محمد جهان ‌آرا بعد از آزادسازی خرمشهر در ورودی شهر نوشت «خرمشهر ۳۶ میلیون نفر» انتخاب شده است. آن روز شهید بهروز مرادی با حسی سرشار از میهن‌پرستی این پلاکارد را نوشت و خواست بگوید که همه ایران پشت خرمشهر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.