دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶

توسط مدیرکل حوزه وزارتی؛

«وزیر ارشاد» پیگیر وضعیت درمانی «هوشنگ ابتهاج» شد

هوشنگ ابتهاج

سینماپرس: مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، در تماس تلفنی با یلدا ابتهاج دختر هوشنگ ابتهاج (سایه) که هم اکنون در بیمارستانی در کشور آلمان بستری شده، با ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد، در جریان آخرین وضعیت درمانی این شاعر برجسته کشورمان قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس، محمود شالویی دستیار ویژه وزیر فرهنگ گفت: در گفت و گوی تلفنی که با خانم ابتهاج که در حال حاضر در آلمان حضور دارند به عنوان نماینده وزیر فرهنگ جویای آخرین وضعیت جسمانی این شاعر بزرگ کشورمان قرار گرفتم. بر اساس گفته دختر این شاعر، هوشنگ ابتهاج هم اکنون تحت مداوا از سوی پزشکان قرار گرفته و روند درمان خود را طی می کند.

وی افزود: در این گفت و گوی تلفنی، آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخص وزیر فرهنگ را به منظور هرگونه کمک در زمینه تسریع در فرایند بهبود این شاعر نامدار کشورمان اعلام کردم.

گفتنی است، هوشنگ ابتهاج متخلص به سایه، شاعر نامدار و پیشکسوت کشورمان روز سه شنبه به علت نارساییِ کلیه در بیمارستانی در آلمان بستری شد.

امیرهوشنگ ابتهاج متولد ۶ اسفند ۱۳۰۶ در رشت است. این شاعر نخستین اثرش به نام «نخستین نغمه‌ها» را در سال ۱۳۲۵ منتشر کرد. از دیگر آثار او می‌توان به «سراب»، «سیاه مشق»، «شبگیر»، «زمین»، «چند برگ از یلدا»، «تا صبح شب یلدا»، «یادگار خون سرو» و... اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.