جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳

بازدید وزیر ارشاد از مجموعه فرهنگی «برج آزادی»؛

اسماعیلی: وزارت فرهنگ بنا به دغدغه‌های آیت‌الله رییسی برای حل سایر مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر تمام تلاش خود را خواهد کرد

محمدمهدی اسماعیلی

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که بعد از ظهر پنجشنبه از برج آزادی تهران بازدید و با پیشکسوتان عرصه هنر دیدار تازه کرد، ساعاتی بعد از آن در پیامی اعلام کرد؛ پیگیری مسائل و خواسته‌های هنرمندان پیشکسوت هستم.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی، در حاشیه این بازدید بر اهمیت روزآمدسازی موزه ایران شناسی مجموعه فرهنگی برج آزادی اشاره کرد و گفت: با بهره‌مندی از ظرفیت عظیم مراکز فرهنگی چون مجموعه برج آزادی می‌توان نسبت به انعکاس پیشرفت‌های علمی، تکنولوژی، تمدنی و هنری انقلاب اسلامی در قالب روزآمدسازی موزه‌ها و مراکز فرهنگی اقدام کرد.
وی در ادامه با تاکید بر تسهیل شرایط برپایی نمایشگاه‌های هنری متناسب با شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی گفت: طراحی تالار گفت و گوی مجموعه فرهنگی برج آزادی برای توسعه دیپلماسی فرهنگی و ارتباط بین مدیران فرهنگی کشور و هنرمندان حوزه های مختلف از اهمیت خاصی برخوردار است که در این زمینه باید اقدامات مناسب صورت گیرد.
اسماعیلی ادامه داد: افزایش گروه‌های بازدید اقشار مختلف جامعه از بخش‌های گوناگون مجموعه فرهنگی برج آزادی و ارائه تسهیلات ویژه برای بازدید و بهره مندی دانشجویان رشته‌های هنری از امکانات این مجموعه باید در دستور کار قرار گیرد.
وزیر فرهنگ در حاشیه بازدید از مجموعه فرهنگی برج آزادی با جمعی از پیشکسوتان هنر نیز دیدار کرد و در این دیدار صمیمی و کوتاه به رفع برخی مشکلات مطرح شده هنرمندان با پیگیری رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: با پیگیری شخص رئیس جمهور بخشی از مشکلات اهالی هنر که در دیدار هنرمندان با ایشان در ماه مبارک رمضان مطرح شده بود، مرتفع شده است و وزارت فرهنگ در دولت مردمی بنا به دغدغه‌های آیت‌الله رییسی برای حل سایر مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر تمام تلاش خود را خواهد کرد.
گفتنی است، مجموعه فرهنگی هنری برج موزه آزادی تهران از مجموعه‌های فرهنگی بنیاد رودکی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که شامل بزرگترین موزه عکاسی ایران و منطقه، تالار آئینه، کتابخانه و تالار فرهنگ، تالار اقوام، تالار آسمان، سالن دانستنی‌ها، سالن ایرانشناسی، نگارخانه، موزه شهاب سنگ، سالن اجتماعات و سالن برگزاری کنسرت موسیقی و نمایش، سالن تمرین تئاتر و موسیقی و ... است.

محمدمهدی اسماعیلی که با همراهی مجید زین‌العابدین، مدیر عامل بنیاد رودکی و برخی دیگر از مدیران و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به برج آزادی رفته بود، از بخش‌های مختلف نماد قدیمی شهر تهران بازدید کرد و چند ساعت بعد روایتی از این برنامه فرهنگی را در توییتر بازتاب داد.

وزیر فرهنگ در صفحه رسمی و شخصی خود در شبکه اجتماعی خود در توییتر نوشت:

«امروز [پنجشنبه] در بازدید از برج آزادی به بازتعریف تکالیف مدیریت این مجموعه در روایت تاریخ معاصر انقلاب اسلامی تاکید کردم.

در حاشیه این بازدید و در دیدار با پیشکسوتان هنر از رفع برخی مشکلات مطرح‌شده ایشان در دیدار رمضانی هنرمندان با رئیس جمهوری با پیگیری شخص ایشان خبر دادم.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.