یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹

جهت هم‌اندیشی صورت گرفت؛

برگزاری جلسه مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه

شبکه جام جم

سینماپرس: به منظور هم اندیشی و تبادل نظر مجریان با مدیران شبکه جام جم و فراهم کردن فضای تضارب آراء و انتقال ملاحظات سازمانی در حوزه اجرای برنامه­ ها، جلسه­ ای با حضور مجریان شبکه برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، به منظور هم اندیشی و تبادل نظر مجریان با مدیران شبکه جام جم و فراهم کردن فضای تضارب آراء و انتقال ملاحظات سازمانی در حوزه اجرای برنامه ها، جلسه ای با حضور مجریان شبکه برگزار شد. در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، آقای ملکی ضمن عرض خیر مقدم و عرض خدا قوت و تشکر از زحمات مجریان شبکه، بر اهمیت کار اجرا در برنامه های تلویزیونی اشاره کرد و گفت : مجری به دلیل اینکه چشم در چشم مخاطب است و نزدیکترین عنصر رسانه ای به جامعه هدف میباشد نماد شبکه و رسانه ملی محسوب میشوند.

وی افزود: همین حساسیت و اثرگذاری و جایگاه مجریان است که ایجاب میکند تا هم نظارت جدی بر فعالیت مجریان وجود داشته باشد و هم جلسات هماهنگی به صورت مستمر و هدفمند برگزار شود. مدیر شبکه جهانی جام‌جم در ادامه ضمن بیان برخی اشکالات نظارتی که طی دو سال گذشته در اجرای برنامه‌ها به چشم خورده افزود: چنانچه در هر برنامه‌ای بویژه برنامه‌های زنده تهیه کننده، سردبیر، نویسنده و در نهایت مجری با یکدیگر درخصوص موضوع، محورها، سؤالات، شناخت ویژگیهای میهمان، توجهی میهمان و ... هماهنگ باشند، جلوی بسیاری از خطاها گرفته خواهد شد. وی گفت: مجریان باید با اشراف به محتوا و موضوع، برنامه را در مسیر انتقال پیام غنی و امید بخش مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی و برجسته سازی زیبایی‌های ایران و نقاط روشن آینده نظام اسلامی و بی اثر کردن ایران هراسی، هدایت کند و با قدرت و اعتقاد راسخ از مواضع نظام و آرمانها و ارزشهای فرهنگی، هویتی و دینی جامعه حمایت کنند.

برگزاری جلسه مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه

در ابتدای این جلسه مجریان برنامه های شبکه جام جم که در جلسه حاضر بودند برخی نکات و ملاحظات خود را در راستای تقویت برنامه ها و نیز افزایش کیفیت تولیدات شبکه بیان کردند که مهمترین موضوعات مورد اشاره آنان عبارت بودند از: لزوم تشکیل گروه متشکل از مجریان و مدیران و تهیه کنندگان شبکه و انتقال سریع و بهنگام آخرین ملاحظات سازمانی مرتبط با حوزه اجرا، لزوم تاکید بر فرم و شیوههای نوین و جذاب برنامه سازی در برنامه‌های تلویزیونی و پرهیز از تولید برنامه های مشابه از نظر قالب و محتوا در شبکه های مختلف، لزوم بازتعریف و ارتقای نقش سردبیر و اتاق فکر برنامه های تلویزیونی به منظور کاستن از خطاهای آنتن، توجه به پالایش آنتن برنامه ها از کارشناسان تکراری و همیشگی برنامه های زنده شبکه های مختلف سیما، دعوت از حضور غیرایرانیان مقیم در ایران در برنامه های شبکه جام جم به عنوان مهمان، ضابطه‌مند کردن برآورد هزینه لباس و پوشش مجریان شبکه با توجه به فضای رقابتی تنگاتنگ با مجریان شبکه های فارسی زبان، استفاده از ظرفیت صفحات مجازی مجریان شبکه برای بازنشر محتوای برنامه های تولیدی در فضای مجازی و کمک به انتشار حداکثری قطعات برگزیده برنامه ها، فراهم کردن امکان تردد مجریان برنامه ها با خودرو به داخل سازمان برای حضور به موقع در استودیوی پخش و استفاده حداکثری از زمان آماده سازی قبل از پخش برای هماهنگی هرچه بیشتر با عوامل تولید، طراحی مکانیزم کنترل کارشناسان هنری و پزشکی و آشپزی شبکه های مختلف سیما به منظور جلوگیری از حضور همزمان و چندباره آنان در برنامه های مشابه و استفاده ابزاری از ظرفیت رسانه ملی.

جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید. در پایان جلسه مهمانان به ضیافت ناهار مدیر شبکه دعوت شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.