جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

ساخته جدید «کمپانی دیزنی»؛

«انکانتو» بهترین انیمیشن «اسکار ۲۰۲۲» می‌شود؟

انیمیشن سینمایی «انکانتو»

سینماپرس: انیمیشن سینمایی «انکانتو» ساخته جدید کمپانی دیزنی تاکنون توانسته با فروش جهانی خوبی روبرو شده و همچنین نقدهای مثبت فراوانی را از ان خود کند تا امیدوار برای به دست آوردن عنوان بهترین انیمیشن اسکار ۲۰۲۲ به کارش ادامه دهد.

به گزارش سینماپرس، انیمیشن سینمایی «انکانتو» ساخته جدید کمپانی دیزنی تاکنون توانسته با فروش جهانی خوبی روبرو شده و همچنین نقدهای مثبت فراوانی را از ان خود کند تا امیدوار برای به دست آوردن عنوان بهترین انیمیشن اسکار ۲۰۲۲ به کارش ادامه دهد.

انکانتو یا همان افسون تاکنون با گذر از مرز دویست میلیون دلار فروش در رتبه هجدهم پرفروشترین فیلمهای سینمای جهان قرار گرفته است.

افسون در ژانر کمدی فانتزی موزیکال به تهیهٔ استودیو انیمیشن والت دیزنی است که در ۲۰۲۱ به‌وسیلهٔ استودیو سینمایی والت دیزنی منتشر شد. این شصتمین فیلم ساخته‌شده توسط این استودیو است و کارگردانی‌اش بر عهدهٔ جیرد بوش و بایرون هاوارد بوده‌است.

صداپیشگان این فیلم استفانی بیاتریز، ماریا سیسیلیا بوترو، جان لگویزمائو، مائورو کاستیو، جسیکا داروو، آنجی سپدا، کارولینا گایتان، دایان گررو و ویلمر والدراما هستند. داستان فیلم در مورد دختری کلمبیایی با نام میرابل است که تنها فرد خانواده است که قدرت جادویی ندارد.

افسون اولین بار در ۳ نوامبر ۲۰۲۱ در تئاتر ال کاپیتان لس آنجلس به نمایش درآمد و در ۲۴ نوامبر به‌صورت سینمایی در ایالات متحده اکران شد.

این فیلم در پاسخ به همه‌گیری کووید-۱۹ یک اکران سی روزه داشت. این فیلم نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد اما تا دسامبر ۲۰۲۱ به دلیل کوتاه‌تر شدن فریم انتشار، از نظر تجاری ضعیف عمل کرد و بیش از ۱۹۴ میلیون دلار فروش داشته‌است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.