سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹

به مناسب یکصدو سی‌امین سال تولد؛

گرامیداشت سیدمحمدعلی جمالزاده در دانشگاه تهران

محمدعلی جمالزاده

سینماپرس: هیات امنای بخشش‌های جمالزاده به مناسبت یکصد و سی‌امین سال تولد سید محمدعلی جمالزاده مراسم «سیر تطور ادبیات معاصر» را برگزار می‌کند.

به گزارش سینماپرس، هیات امنای بخشش‌های جمالزاده به مناسبت یکصدمین سال تالیف «یکی بود یکی نبود» و یکصد و سی‌امین سال تولد سید محمدعلی جمالزاده مراسمی با عنوان «سیر تطور ادبیات معاصر» برگزار می‌کند.

مراسم گرامیداشت سیدمحمدعلی جمالزاده که شنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۰ از ساعت چهارده در تالار استاد عباس اقبال‌آشتیانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این مراسم افرادی چون محمدرضا اصلانی، گودرز رشتیانی، شهریار شاهین‌دژی، محمد شکرچی‌زاده، انسیه ملکان و سیدجواد میرهاشمی سخنرانی خواهند کرد.

سه کتاب «یکی بود و یکی نبود» که سرآغاز سبک واقع‌گرایی در ادبیات معاصر فارسی است، «تاریخ روابط روس و ایران» و «نامه‌های ژنو: از سیدمحمدعلی جمالزاده به ایرج افشار» محور بحث کارشناسان این برنامه خواهد بود و محمدرضا اصلانی نیز درباره اهمیت فیلم‌های مستند «شخصیت‌نگار» و جایگاه فیلم‌های آرشیوی به سخنرانی خواهد پرداخت.

همچنین پیش‌نمایش فیلم مستند «مُرکب محو» فیلمی از سیدجواد میرهاشمی از دیگر برنامه‌های این مراسم است. پژوهش و فیلمبرداری این فیلم از سال ۱۳۸۸ تاکنون ادامه داشته و در آن اسناد و فیلم‌های تازه‌یابی رونمایی خواهد شد.

حضور عموم علاقه‌مندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این برنامه آزاد اعلام شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.