چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶

ایرج راد:‌

پیشنهاد زیاد بود، اما نمی‌خواستم کار کنم!

ایرج راد در مراسم هفته درختکاری با حضور اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

سینماپرس: ایرج راد می‌گوید که در دوره کرونا تصمیم گرفته کار هنری انجام ندهد و اتفاقا چقدر در این دوره پیشنهاد کار داشته است!

به گزارش سینماپرس، ایرج راد، بازیگر و کارگردان که چندی پیش نمایشنامه «توی گوش سالمم زمزمه کن» را با همراهی سعید امیر سلیمانی نمایشنامه‌خوانی کرده است، درباره احتمال اجرای این نمایش می‌گوید: اجرای این نمایش در سال جاری امکان‌پذیر نیست چون آقای امیر سلیمانی مشغول بازی در یک پروژه تصویری است و اگر قرار به اجرا باشد، باید برای سال آینده برنامه‌ریزی کنیم.

راد که در کنار کار بازیگری، گاهی هم به عنوان کارگردان، نمایشی روی صحنه می‌برد، نمایشنامه «توی گوش سالمم زمزمه کن» را با نقش‌خوانی خودش و سعید امیر سلیمانی همزمان با سالروز درگذشت جعفر والی، از ۲۷ تا ۳۰ آذر ماه در جلسات نمایشنامه‌خوانی خانه تئاتر نمایشنامه‌خوانی کرد.

او درباره پیشینه اجرای این نمایش توضیح می‌دهد: سالها پیش این نمایشنامه را با کارگردانی زنده یاد جعفر والی تمرین می‌کردیم اما در میانه تمرین‌مان، بیماری آقای والی بازگشت و متاسفانه ایشان را از دست دادیم. با این حال دوست داشتم به یاد ایشان این اثر را اجرا کنیم.

راد ادامه می‌دهد: خوشبختانه نمایشنامه‌خوانی ما در جلسات نمایشنامه‌خوانی اخیر خانه تئاتر که در تالار استاد عباس جوانمرد برگزار شد، با استقبال تماشاگران رو به رو شد و بسیاری از دوستان معتقد بودند خوب است این کار در قالب اجرای عمومی روی صحنه برود چراکه اجرای قرص و محکمی داشته‌ایم که فراتر از یک نمایشنامه‌خوانی صرف بوده است.

او درباره دیگر فعالیت‌های خودش در زمینه بازیگری و کارگردانی می‌گوید: حقیقتش تصمیم نداشتم در دوران کرونا کاری انجام بدهم و اتفاقا پیشنهادهای زیادی هم مطرح شد اما معتقدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پروژه‌های هنری بویژه پروژه‌های تصویری، بشدت دشوار و حتی غیر ممکن است. به همین دلیل اغلب پروژه‌ها نمی‌توانند پروتکل‌ها را به طور کامل رعایت کنند.

او با اشاره به سویه‌های جدید کرونا اضافه می‌کند: از طرف دیگر کرونا هم مدام جهش می‌کند و هر روز ما را با خبر تازه‌ای مواجه می‌کند. همین که می‌آییم کمی آرامش پیدا کنیم و به کار کردن دلگرم شویم، ناگهان با شکل تازه‌ای از این ویروس روبه‌رو می‌شویم. به هر حال امیدوارم شرایط به طور کلی بهتر شود و سایه کرونا از زندگی‌مان برود که بتوان با آسودگی خیال کار کرد.

نمایش «توی گوش سالمم زمزمه کن» نوشته ویلیام هنلی، نویسنده معاصر انگلیسی و موضوع آن درباره‌ی دو پیرمرد مهاجر است که قصد دارند خودکشی کنند، اما تصمیم می‌گیرند از آخرین روز زندگی‌شان کاملا لذت ببرند. زنده یاد جعفر والی این نمایشنامه را برای اجرا اقتباس و ایرانیزه کرده بود.

* ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.