یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴

سیامک صفری:

با شروع واکسیناسیون مخاطبان بار دیگر به تئاتر اعتماد کرده و به تماشای آثار نشسته‌اند

نشست خبری نمایش «پسران آفتاب» به کارگردانی سیامک صفری

سینماپرس: بازیگر فیلم «ناگهان درخت» گفت: سیمرغ جشنواره فیلم فجر با من قهر کرده است، دیگر نه من با وی کاری دارم و نه او با من کاری دارد، واقعیت اینکه سالها کار کرده ام و اگر قرار بود اتفاقی بیفتد افتاده بود، با اینکه این جایزه ارزشمند است اما دیگر به دریافت آن فکر نمی کنم.

به گزارش سینماپرس، سیامک صفری در گفت‌وگو با میزان، پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی مشغول بازی در فیلم سینمایی «لختگی» شده‌ام، اثری به کارگردانی «کاوه دهقان‌پور» که فیلمبرداری‌اش در شمال کشور ادامه دارد.

وی در همین راستا ادامه داد: تا آنجا که می‌دانم این فیلم برای حضور در چهلمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود، منافع این فیلم به خیریه می‌رسد و یکی از دلایل اصلی که در آن حضور پیدا کردم همین بوده است، در فیلم «لختگی» با بازیگرانی همچون نادر فلاح، سهیلا گلستانی، مهدی کوشکی، نسیم ادبی، گیتی قاسمی همبازی هستم و در کل حال و هوای خوبی را سر این پروژه پشت سر می‌گذارم.

بازیگر فیلم «ناگهان درخت» درباره حضورش در جشنواره فیلم فجر اضافه کرد: همانطور که گفتم فیلم لختگی برای حضور در فجر چهلم آماده می‌شود، علاوه بر آن فیلم در فیلم سینمایی «کن پامنار» نیز به ایفای نقش پرداختم که آن برای جشنواره آماده می شود. این فیلم به کارگردانی اشکان درویشی روایتی از زندگی کودکان کار در محله‌های فقیرنشین مناطق پایین شهر تهران است.

وی درباره شانس دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر ادامه داد: سیمرغ جشنواره فیلم فجر با من قهر کرده است، دیگر نه من با وی کاری دارم و نه او با من کاری دارد، واقعیت اینکه سالها کار کرده ام و اگر قرار بود اتفاقی بیفتد افتاده بود، با اینکه این جایزه ارزشمند است اما دیگر به دریافت آن فکر نمی کنم.

بازیگر فیلم «بمب» درباره فعالیت خود در تئاتر ادامه داد: اتفاقا امسال در تئاتر اثری را روی صحنه می برم، نزدیک به دو سال از ترس کرونا خانه نشین بودم، دوست داشتم کار کنم اما از حضور در فضا می ترسیدم، به همین دلیل دو سال گذشته حضوری در تئاتر نداشتم.

وی درباره اثر نمایشی خود اظهار کرد: قرار است نمایشی کمدی را در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه ببرم، این اثر هنوز بازبینی نشده به همین دلیل اسمی از آن نمی برم اما همین که این کار محصول آخرین کارگاه بازیگری من بوده و در آن بازیگرانی مستعد و از نسل جوان حضور دارند. اثری کمدی که امیدوارم مورد رضایت مخاطب قرار گیرد.

این بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر درباره استقبال دوباره مخاطبان از تئاتر افزود: من این اتفاق را به فال نیک می گیرم، بالاخره بعد از دو سال تعطیلی بار دیگر تماشاخانه ها رنگ مخاطب را به خود دیده اند، شخصا طی این ماه ها چندین تئاتر دیدم و متوجه شدم که مخاطب به این هنر بازگشته است و امید می رود که هر روز این استقبال بیشتر شود. خوشبختانه تئاتر یکی از اماکنی است که در آن پروتکلها به خوبی رعایت می شود و به همین دلیل است که با شروع واکسیناسیون مخاطبان بار دیگر به این هنر اعتماد کرده و به تماشای آثار نشسته اند.

وی درباره حضور جوانان در دو سال گذشته تئاتر ادامه داد: کرونا مشکلات فراوانی را برای همه ما به وجود آورد اما یکی از محسناتش این بود که باعث شد تا جوانان برای نشان دادن توانایی خود جایی داشته باشند، به آنها میدان داده شد و دیدیم که چراغ تئاتر را زنده نگه داشتند، شک نکنید که از میان همین جوانانی که دو سال گذشته آثار خود را روی صحنه بردند استعدادهای خوبی برای آینده تئاتر ایران وجود دارد، خود من هم در میان همین جوانانی که با آنها کار می کنم استعدادهایی را می بینیم که با آموزش درست آینده روشنی پیش رویشان است.

صفری درباره احتمال صد در صدی شدن ظرفیت سالنهای تئاتر خاطرنشان کرد: طبیعتا اگر تصمیمی گرفته می شود توسط متخصصین و آگاهان به امور است، اگر آنها فکر می کنند که وضعیت عادی شده و می توانند مخاطبان را صد در صدی کنند حتما پشتش فکر بوده است، اما اگر این تصمیم اشتباه باشد ضربه مهلکی به تئاتر می خورد زیرا دیگر نمی توان اعتماد بازگردانده شده به تماشاگران را با یک بحران تازه به دست آورد. امیدوارم هر تصمیمی که در این مورد گرفته می شود کاملا کارشناسی شده و اصولی باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.