یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷

سریال دستان خالی «وزیر ارشاد»؛

«آذرپندار» سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران شد

مهدی آذرپندار در نشست سینمای اجتماعی و نقد مصلحانه

سینماپرس: رئیس سازمان سینمایی طی حکمی مهدی آذرپندار را به‌عنوان سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران منصوب کرد. آذرپندار که مدیریت غیرقابل قبولی در گروه فیلم و سریال یک شبکه در رسانه ملی را برعهده داشته، نویسنده فیلم مجعول «ماه گرفتگی» نیز بوده است.

به گزارش سینماپرس، محمد خزاعی‌ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی طی حکمی مهدی آذرپندار را به عنوان سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران منصوب کرد.

متن حکم رئیس سازمان سینمایی به شرح زیر است:

«جناب آقای «مهدی آذرپندار»

نظر به تجربه، دانش و شایستگی شما به را به سمت سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران منصوب می‌نمایم.

انجمن سینمای جوانان ایران، گسترده‌ترین مرکز تعلیم و تربیت فیلمسازان جوان و آینده سازان سینمای ایران است و بستری است برای شناسایی و رویش استعدادهای جدید، بازسازی انقلابی سینما، جوان سازی و تحول در ساختار سینمایی کشور.

از این رو، به ضرورت الزامات و مقتضیات جامعه امروز، پرورش نسل جدید فیلمسازی به عنوان پیشتازان توسعه و تعالی سینما با بینش، بصیرت و تجربه‌های نو از جمله مهم‌ترین نیاز سینمای کشور است و این مجموعه، باید اندیشکده نوگرایی و خاستگاه جریان شناسی و جریان سازی نوین سینمای انقلاب اسلامی باشد.

تربیت نیروی انسانی جوان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، تحول در ساختارهای آموزشی و پرورشی فیلمسازی، بازنگری در جشنواره‌های سینمای جوان و فیلم کوتاه تهران، طراحی استراتژی برای تعاملات بین المللی و حمایت عادلانه فراگیر از جوانان سراسر کشور، به‌خصوص مناطق محروم از جمله وظایف و اولویت‌های انجمن سینمای جوان ایران است.

انتظار می‌رود با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های علمی، مدیریتی و اجرایی و همچنین، نیروهای خلاق، جوان و پرتوان، در جهت تحقق راهبردهای کلان سازمان سینمایی و پاسخگویی به انتظارات و مطالبات و نیز پیشبرد ماموریت‌های این حوزه تلاش کنید. توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم.»

همچنین رئیس سازمان سینمایی از تلاش‌ها و زحمات سیدصادق موسوی در انجمن سینمای جوانان تشکر و قدردانی کرد.

مهدی آذرپندار متولد ۱۳۶۸ و فارغ التحصیل دانشگاه علم و صنعت است. وی فعالیت‌هایی همچون مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه (۹۷ تا ۱۴۰۰)، عضو شورای عالی نمایش سیما (۹۸ تا ۹۹ و ۸۹ تا ۹۱)، قائم مقام خانه تولیدات جوان صداوسیما (۹۶-۹۷)، مدیر مرکز آفرینش‌های هنری سازمان بسیج مستضعفین (سال ۹۶)، داوری در جشنواره‌های مقاومت، ایثار و عمار و فعالیت در رسانه‌های مختلف به عنوان منتقد، دبیر و عضو هیئت تحریریه را در کارنامه خود دارد.

نظرات

  • محسن قرایی ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۹
    0 0
    سلام ....افسوس وصد افسوس ...چرخه باطل ومعیوب انتخاب مدیران زیر مجموعه سازمان سینمایی به نام سینمای جوان افتاد ...این عزیز هیچ شناخت ونسبتی با سینمای جوان ندارند وسابق همکاری وفعالیت در این حوزه را هم در کارنامه ندارند ای کاش مشاوران اعظم با کمی تامل ...اقای میرزاخانی مدیر اسبق وبا برنامه وپرتلاش را به انجمن می اوردند ان وقت انجمن جان تازه می گرفت ..انتخاب اقای اذر پندار بی شک گرهی از انجمن باز نمی کند بماند مشکلاتی را هم افزون خواهد نمود در برابر عملکرد وکار اقای موسوی بسیار ضعیف است ...ما انتظار مدیری قوی تر از موسوی داشتیم نه ضعیف تر ...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.