دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰

اقدام دقیق و هوشمندانه رئیس سازمان سینمایی؛

خزاعی: «شورای‌عالی سینما» با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا می‌شود

محمد خزاعی

سینماپرس: رئیس سازمان سینمایی: شورای‌عالی سینما با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا می‌شود.

به گزارش سینماپرس، آقای محمد خزاعی افزود: با پیگیری‌های دکتر اسماعیلی اولین جلسه شورای‌عالی سینما با حضور ریاست جمهوری آذر امسال برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: «شورای‌عالی سینما» پس از وقفه‌ای هشت ساله با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی در عالی‌ترین سطح برگزار خواهد شد.
خزاعی افزود: اعضای شورای‌عالی سینما پس از بررسی و ارزیابی‌های گسترده انتخاب شدند و به زودی معرفی خواهند شد. شورا، همزمان با اولین نشست آن با حضور رئیس جمهور آغاز به کار می‌کند.
رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به بخش‌هایی از مهمترین اهداف شورای‌عالی سینما خاطر نشان کرد: اعمال سیاست‌های متمرکز در حوزه سینمای ایران برای اجرا توسط تمام دستگاه‌های اجرایی و مراجع ذی‌ربط در چارچوب الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، پیشرفت همه‌جانبه کمی و کیفی توانمندی‌های ملی در عرصه سینما، پیشرفت متوازن زیرساخت‌های سینمای ایران، تقویت مؤلفه‌های سینمای ملی و انقلابی به عنوان یکی از عناصر هویت اسلامی ـ ایرانی، رونق اقتصاد سینما و توانمندسازی بخش‌های غیردولتی فعال در حوزه سینما، حمایت و هدایت سینما در جهت تحقق اهداف کلان فرهنگی انقلاب اسلامی و منویات رهبری، ارتقای حضور اثرگذار و مشارکت سینمای ایران در عرصه بین‌المللی، گسترش، تنظیم و ساماندهی بازار فیلم در راستای توسعه اقتصاد سینما و پاسخ‌گویی به نیازها و مطالبات مخاطبان، افزایش کمی و ارتقای کیفی تولیدات سینما با توجه به مضامین، موضوعات و سوژه‌های ارزشمند، تقویت و ساماندهی آموزش و پژوهش سینمایی متناسب با رویکردها و جهت‌گیری‌های پیشرفت و تعالی سینما و شنـاسایی و پرورش استعـدادهای جدید و تربیـت نیروهـای متخـصص و متـعهد به ارزش‌های اسلامی ـ انقلابی در کشور از جمله این اهداف است.
خزاعی با بیان اینکه با توجه به دغدغه جدی رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این شورا بعد از هشت سال تعطیلی احیا می‌شود افزود: احیای شورای عالی سینما پس از سال‌ها تعطیلی در دولت سیزدهم و حمایت شخص رئیس جمهور به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور از فعالیت این شورا، و نشان دهنده اهمیت و جایگاه راهبردی سینما و مرجعیت فرهنگی آن در جامعه است.
رئیس سازمان سینمایی با ابراز امیدواری کرد که این اقدام بتواند برای سینمای ایران در گام دوم انقلاب و در جهت تحول و بازسازی انقلابی و اعتلای آن موثر باشد افزود: به شخصه از آقای رئیسی رئیس جمهور و آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر توجه و اهتمام ویژه به نیازهای سینمای کشور تشکر و قدردانی می‌کنم و باور دارم برکات و نتایج فعالیت این شورا باعث رونق، پویایی و بالندگی بیش‌تر سینمای کشور خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.